Ankstesniuose skyriuose mes susipažinom su atsitiktiniais dydžiais ir jų skirstiniais. Binominis, Puasono, Hypergeometrinis tikimybiniai skirstiniai yra galimi diskrečiųjų atsitiktinių dydžių modeliai: normalusis, tolygusis ir eksponentinis tikimybiniai skirstiniai plačiai naudojami modeliai daugeliams atsitiktiniams dydžiams. Atsitiktinių dydžių skirstiniai leidžia mums apskaičiuoti įvairius aprašomuosius dydžius, tokius kaip aibės vidurkis ar dispersija.
Praktikoje mes galime nuspręsti, kuris skirstinys pasireikš, tačiau atsitiktinių dydžių reikšmės, kurios apibūdina skirstinius, yra neprieinamos. Pavyzdžiui, mes pagrįstai galime jaustis užtikrinti, jog binominis skirstinys adekvačiai formuos atsakymus į pirmenybės testą, kai yra 2 produktai, ir nežinom, kuriam teikiama pirmenybė. Panašiai, mes galim norėti, kad ekonominiu požiūriu vartojimas būtų normaliai pasiskirstęs ir nežinant jo vidurkio ar dispersijos.
Tokiose situacijose mes pasikliaunam imčių nulemta informacija, kurios parametrų reikšmės bus tinkamiausios, apibūdinant aibę. Pavyzdžiui, produkto A imties požymio dalis turėtų parodyti tikrą aibės reikšmę p. Vartojimo teikiama informacija apie aibės vidurkį ir dispersiją turėtų susidėti iš imties vidurkio ir dispersijos. Tačiau imtis, apibendrinta statistikos vidurkiu ir apskaičiuota išmatavus imtis, bus naudojama darant išvadas apie aibę per tam tikrą laiką.
Kadangi imties matmenys skiriasi vieni nuo kitų, tai ir statistikos vidurkiai skiriasi. Norėdami įvertinti išvadų patikimumą, pagrįstą statistikos skaičiavimais, mes turime sugebėti nustatyti imties skirstinių statistiką, sugebančią suskirstyti pasikartojančias imtis.
Imties skirstinių statistika – tai tokių dydžių kaip vidurkis ar dispersija pasiskirstymas, kuris, veikiamas kokių nors sąlygų, daro įtaką atsitiktinės imties pasikartojimui neapibrėžtoje aibėje.
Imties skirstinių statistika priklauso nuo paimtos aibės ir gali būti apskaičiuota matematiniu būdu ar empiriškai aproksimuoti. Kai mes apskaičiuojame imties skirstinių statistiką empiriškai, daugelis aibės imčių gaunama procentine išraiška. Kiekvienas imties vidurkis yra apskaičiuojamas, o vėliau jie visi sugrupuojami. Gauti rezultatai išreiškiami santykinio dažnio histograma. Kai imtis didelė, tai santykinio dažnio histograma turi atitikti normalųjį imties skirstinį. Imties skirstinių statistika leidžia mums išsirinkti geriausią iš kelių konkuruojančių statistikų, kad geriau galima būtų įvertinti aibės parametrus. Taip pat ji mums leidžia apskaičiuoti ribą, nuo kurios mes tikėtumės...
Šį darbą sudaro 1332 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!