Sporto treniruotė – tai valdomas pedagoginis vyksmas, ilgalaikis ir sistemingas, specializuotas ir kryptingas sportininko asmenybės bei jo fizinių, techninių, taktinių, intelektinių savybių ir gebėjimų tobulinimas fiziniais pratimais. Treniruotės tikslas – siekti kuo geresnių pasirinktos sporto šakos rezultatų tausojant sveikatą ir laiduojant harmoningą asmenybės ugdymąsi. Valdančiojo vaidmenį atlieka treneris, valdomojo – sportininkas, komanda. Svarbu sieti treniruotės vyksmą su moksliniais tyrimais, gerinti materialines technines treniruočių ir varžybų sąlygas, tobulinti treniruotės metodiką ir varžybų sistemą. Treniruotės samprata – tai pagrindiniai vadovavimo, planavimo ir treniruotės vykdymo principai, kurie nustatomi išsamia analize ir kt. dalykus. Sporto treniruotės terminas gali būti suprantamas kaip fizinio auklėjimo procesas, pritaikytas specializuotai sportinei veiklai.Treniruotė apima pagrindines sportinio rengimo rūšis: fizinis, techninis, taktinis, teorinis, psichologinis, varžybinis.
Treniruotumas – tai sistemingo ir racionalaus sportinio rengimo rezultatas. Jis lemia įvairių organizmo funkcinių sistemų pajėgumą.
Bendrasis treniruotumas – tai sportininko organizmo pokyčiai, pasiekiami fiziniais pratimais, stiprinančiais sveikatą, gerinančiais organų ir sistemų funkcines galias bei fizines ypatybes.
Specialusis treniruotumas – tai sportininko organizmo pokyčiai, atsirandantys tobulinant specifinę raumenų ir funkcinių sistemų veiklą, kuri atitinka sporto šakos veiklos pobūdį. Pagrindinė treniruotės užduotis – organizuoti jos turinį taip, kad sportininko specialiojo darbingumo nestabdytų funkcinės jo organizmo galimybės, dėl ko netobulėtų technika bei nedidėtų sportinio pratimo atlikimo greitis.
Pratybos – tai mokymo ir tobulinimo pratimais būdas. Pagal tikslus, kryptingumą bei organizavimo ypatumus skiriamos mokomosios (vyrauja naujos medžiagos mokymasis, dar skirstoma į: nepamokines, pamokines, papildomas) ir sporto pratybas.
Sportinis rengimas – daugialypis pedagoginis vyksmas, apimantis sportininko mokymą ir auklėjimą, jo ypatybių ir gebėjimų tobulinimą, harmoningą asmenybės ugdymą, sveikatos stiprinimą, gerų rezultatų siekimą. Skiriamos trys sportinio rengimo varžyboms rūšys: bendrasis, kryptingas, specialusis.
Saviranga – tai savarankiška veikla, kuria sportininkas siekia fizinės ir dvasinės harmonijos, fizinių ypatybių lavinimas, mitybos, darbo ir poilsio režimo, sveikos gyvensenos taisyklių laikymasis. Parengtumo rūšys: aerobinis, atletinis, fizinis, bendrasis fizinis, pagalbinis fizinis, specialusis fizinis, funkcinis, integralusis, komandos, sportinis, taktinis, techninis. Sporto treniruotės uždaviniai:...
Šį darbą sudaro 1935 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!