2002/2003 m.m
ĮVADAS
Lietuvių kalba yra viena seniausių, gražiausių ir sudėtingiausių europiečių kalbų. Liūdna matyti, kad yra labai mažai žmonių, kurie rūpinasi savo darbų, pomėgiais ir neturi laiko rūpintis savo kalba. Negalima jų už tai teisti, bet visi turėtume pasistengti pajausti pagarbą savo senoliams. Juk jie dėl mūsų, ateities kartų, taip sunkiai kovojo už šios turtingos kalbos išsaugojimą. Tik dėl to, kad mes galėtume sklandžiai ir vaizdingai išsakyti savo mintis. Ypač turėtų pasistengti tie, kurie kalba visai visuomenei. Liūdna, kad kalbos teršalai taip neatsakingai skleidžiami per televiziją, radiją, spaudą. Daugelis esame perėmę jų skleidžiamas klaidas ir jų nebepastebime.
Kalbos normas turi visos kalbos. Tačiau kalboje pasitaiko klaidų. Kalbos klaida – tai nekodifikuotas kalbos faktas. Klaidos ateina iš : kitų kalbų, iš tarmių, iš žargonų.
Mes norime aprašyti klaidas, kurias pastebėjome skaitydami laikraščius, žurnalus,reklaminius lankstinukus, skrajutes ir kitus leidinius, nes čia visuomenė dažniausia susiduria su klaidomis, bet jų nepastebi, nes nežino kalbos kultūros klaidų. Todėl norime, nors truputi supažindinti mūsų tautą su įvairiausiom kalbos kultūros klaidomis. Iš viso pastebėjome apie 25 - 30 klaidas. Tai leksikos, morfologijos sintaksės klaidos, barbarizmai ir žargonai. Mes ištaisysime kiekvieną klaidą ir parašysime, kodėl ją būtina taisyti. Tai labai dažnai vartojamos kalbos kultūros klaidos, kurias sutikti galime beveik kiekviename spaudos leidinyje arba per televiziją. Jas yra būtina taisyti, nes jos gadina lietuvių kalba. Kaip bebūtų skaudų, bet labai mažai Lietuvos žmonių kalba taisyklingai, nedarydami klaidų, nors kalbos kultūros yra mokama mokykloje per lietuvių kalbos pamokas, visuose aukštose mokyklose, bet tikriausia to yra maža. Kiekvienas žmogus turi pats suprasti, kad reikia stengti ir mokytis kalbėti taisyklingai.
KALBOS KLAIDOS IR JŲ TAISYMAS
Semantizmai
1. Mirties priežastis nebuvo pilnai (=visiškai ) aiški.
2. Matuojamas atstumas, kurį žmogus gali praeiti (=nueiti), pavartojęs šį vaistą.
3. Atidirbtus tepalus reikia naudoti frezavimo. staklėms
(=Panaudotus tepalus reikia naudoti frezavimo staklėms)
4. Kuo ilgiau vartojote vaistus, tuo labiau pasireiškia efektas.
(=tuo stipresnis efektas)
5. Šio metų mirtingumas...
Šį darbą sudaro 1555 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!