Divertismentinis.
Tai vienas iš svarbiausių šokio kompozicijos kūrimo etapų. Dažnai mokiniai renkasi sudėtingus gyvenimo išbandymus lemiančias temas: skausmą, kančią, jausmų audras, išbandymus ir t.t. Manyčiau, kad jauno žmogaus gyvenimiška patirtis nedidelė, todėl dažnai būna sunku realiai atskleisti sumanymą. Šokio kompozicijoje turi derėti choreografija ir muzikinė dramaturgija, o jei pasirinkta sudėtinga išgyvenimų drama, – dažniausiai tai atspindi tik šokio pavadinimas, bet ne pats šokis. Kūrėjas turėtų būti pats patyręs skausmą ar kančią, kad jį gerai ir išraiškingai perteiktų savo šokio kompozicijoje. Siūlyčiau, renkantis temas, paieškoti paprastesnių siužetų, pvz: pasakos motyvų, charakterinių personažų. Net ir studijuojantys choreografiją pradeda savo kūrybinius darbus nuo etiudų (nedidelis, dažnai neužbaigtas choreografinis kūrinys, atliekamas vieno ar kelių šokėjų), kurie dažnai būna improvizacinio pobūdžio, skirti kūrybiškumui ar šokio meistriškumui ugdyti. Vėliau kuria šokio kompozicijas, skirtas vaikams (vaikiškus šokius, siužetinius mini šokio spektaklius), tokiu būdu mokosi pagrindinių šokio kūrybos principų, šokio derinių, junginių derinimo su muzikine leksika. Choreografija turi atitikti muzikinę išraišką, tai viena iš svarbiausių kūrėjo užduočių.
,,Muzika – šokio siela“,- sakydavo žymus choreografas Rastislavas Zacharovas. „Nuo muzikos charakterio, temperamento, ekspresijos priklauso ir šokio kokybė. Muzika turi įkvėpti, sujaudinti, net užburti – tuomet galima pasiekti norimo rezultato.
Anot R. Zacharovo, muzika ir choreografija – seserys dvynės. Prieš pradedant kurti choreografiją, pirmiausia reikia labai gerai išanalizuoti pasirinktą muzikinį kūrinį. Neužtenka, kad muzika jums patinka, reikia, kad ji atspindėtų jūsų choreografinį sumanymą. Tik išanalizavus muzikinę dramaturgiją, galima pradėti kurti choreografiją. Pagrindinis vaidmuo – muzikalumas. Tai yra viena iš esminių šokio atlikimo charakteristikų ir adekvatus emocinio bei muzikinio turinio perteikimas šokyje.
ŠOKIO DRAMATURGIJA
Dramaturgijos etapai:
ekspozicija;
užuomazga;
veiksmo vystymas;
kulminacija;
atomazga.
Ekspozicija -...
Šį darbą sudaro 563 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!