1. Sociologinį tyrimą atliko ....
2. Autoriai atliko kiekybinį faktų tyrimą, pateikdami respondentams teisinės – sociologinės apklausos anketą.
3. Apklausos tema – asmeninis testamentas. Pagrindinis apklausos tikslas buvo išsiaiškinti, kiek žmonės žino apie asmeninius testamentus ir kaip juos vertina.
4. Apklausoje dalyvavusiems asmenims pirmiausia buvo pateikti klausimai (1, 2 ir 3) siekiant išsiaiškinti, kiek žmonės faktiškai žino teisę, susijusią su asmeninių testamentų sudarymu ir galiojimu. Respondentams buvo pateikti patys bendriausi klausimai apie šios rūšies testamento sudarymą: kas tai yra, kokia turi būti tokio testamento forma bei kada testamentas bus laikomas negaliojančiu, nesigilinant į probleminius klausimus, susijusius su asmeninio testamento sudarymu. Toliau, pateikdami 4, 5 ir 6 klausimus, tyrimą atlikę asmenys siekė išsiaiškintį apklaustųjų asmenų faktinę patirtį, susijusią tiek su asmeninio testamento sudarymu, tiek apskritai su paveldėjimu pagal testamentą. Anketos pabaigoje buvo pateikti klausimai (7, 8 ir 9), susiję su žmonių vertinimu, požiūriu į tai, kada turi būti sudarytas testamentas, kaip jie vertina asmeninį testamentą lyginant su notaro patvirtintu testamentu bei kokia jų nuomonė apie informacijos, susijusios su asmeniniu testamentu prieinamumą.
5. Apklausa atlikta 2010 metų balandžio mėn. 3-4 dienomis. Tyrimo metu buvo apklausta 20 asmenų, kuriu amžius svyravo nuo 16 iki 74 metų. Tarp anketą pildžiusių asmenų nebuvo nei vieno teisininko ar teisės specialybės studento. Apklausiama buvo prašant respondentus užpildyti popierines anketas. Respondentai buvo pasirinkti tiek iš didžiųjų Lietuvos miestų (Kaunas, Panevėžys), tiek ir mažesnių miestelių (Anykščiai, Šilutė, Vėžaičiai, Kretinga).
6. Atliekant apklausos duomenų analizę naudotasi matematiniu, loginiu bei sisteminiu metodais.
Tyrimo metu apklausta 20 žmonių, jiems buvo anketos forma pateikti devyni klausimai. Visi tyrime dalyvavę asmenys atsakė į visus pateiktus klausimus. Tyrimo rezultatai pateikiami lentelėse bei dviejų rūšių diagramose. Pažymėtina, kad skritulinėse diagramose pateikiamas konkrečių pasirinktų atsakymų santykis su kitais atsakymų variantais, išreikštas procentais, o stulpelinėse diagramose pateikiamas kiekvieno konkretaus atsakymo varianto pasirinkimo kiekis.
Pirmiausia tyrimo autoriai, pateikdami pirmuosius tris klausimus, siekė išsiaiškinti respondentų teisės žinojimą,...
Šį darbą sudaro 1897 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!