lekt. Gudeliavičienė
Marijampolė
2006
Įvadas
Apie smurtą šiandien mes vis dažniau ir dažniau kalbame. Kasdien apie tai perskaitome spaudoje, sužinome iš televizijos. Smurtas egzistuoja ne tik gatvėse, jis demonstruojamas videofilmuose, žurnaluose ir net kompiuteriniuose žaidimuose.
Nors dauguma vaikų auga laimingose šeimose, yra rizikos grupė vaikų, kurie patiria smurtą savo namuose. Mūsų visų tikslas - sustabdyti grėsmę ir sukurti saugią aplinką.
Vaikai, augdami visuomenėje, kur egzistuoja smurtas ir prievarta, gali prarasti pasitikėjimą tiek suaugusiais, tiek savimi, išmokti tokių bendravimo būdų, kurie pagrįsti agresija bei prievarta. Jie tampa nesaugūs.
Smurtas yra ta problema, kuri turi rūpėti mums visiems, nepriklausomai, ar mes esame tėvai, ar ne.
Šio mūsų darbo tikslas Pagrįsti smurto kaip reiškinio egzistavimą svarbiausiose vaiko socializacijos aplinkose (mokykloje, šeimoje) bei nustatyti smurto įtaką tolimesniam vaiko vystimuisi.
Mūsų uždaviniai: 1. atlikti literatūros apžvalgą;
2. sudaryti anketas ir apklausti pagal jas;
3. lyginamoji analizė, kurioje lyginsime gautus atsakymus iš anketų pagal gautus atsakymus padarysime išvadas.
Darbo subjektas: mokytojai ir mokiniai.
Bausmės – kas tai? Ar jos tikrai reikalingos?
Ar fizinė bausmė – geras būdas išmokyti vaikus būti geriems? Ar taip auklėjamas vaikas iš tiesų suvoks tai, ko tėvai iš jo reikalauja? O gal tai bus tik dar blogesnio elgesio pasekmė? O jūs susimąstėte kada nors, ar teisingai baudžiate savo atžalas? Pažiūrėkime, ką šiuo klausimu pataria psichologai.
Profesorius Terry Mizrahi teigia, kad fizinės bausmės rodo tėvų agresyvumą, kurio patys tėvai nepageidauja iš savo vaikų. Tokios bausmės sukelia tik pasipiktinimą ir dažnai būna tik dar didesnės prievartos ir rimto piktnaudžiavimo priežastimi. Profesorius užduoda klausimą: „Kaip mokyti vaikus elgtis teisingai ir suprasti ne tik savo, bet ir kitų poreikius?“ Į šį klausimą pateikiamas tik vienas atsakymas – geras vaikų auklėjimas gali būti tik tuomet, kai nėra naudojama jokia prievarta, o priemonės parenkamos, atsižvelgiant į vaiko amžių.
Norine G. Johnson iš Amerikos psichologijos asociacijos teigia, kad jeigu jūs norite užauginti mylintį, gerbiantį ir išsiauklėjusį vaiką, tuomet neturėtumėte naudoti bausmių. Jūs tik turėtumėte pasitelkti...
Šį darbą sudaro 2589 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!