“Kaip mes turime elgtis, kad išliktume žmonėmis? – Šis klausimas toks pat senas, kaip ir pati žmonija.
Už šio klausimo slypi žinojimas, kad žmogaus kūno sandara, jo stačia eisena, jo beveik beplaukis kūnas, jo judrus, statų kampą su kitais sudarantis nykštys ir jo smegenų gebėjimai neatskleidžia visos paslapties. Net ilgas nėštumo laikotarpis, po kurio išvysta pasaulį dažniausiai tik vienintelis ir nepakartojamai subrendęs, kad galėtų perimti sudėtingą civilizaciją, žmogaus vaikas anaiptol negarantuoja žmogiškųjų savybių perdavimą iš kartos į kartą. Savo kasdieniniuose pokalbiuose mes minime žmoguje tūnantį žvėrį ar menką kultūringumą, ir šios kalbos liudija mūsų netikėjimą, kad žmonių giminė visada išsaugos žmogiškumą.
Auginant vaiką labai svarbu yra laimė, meilė, saugumas – juk jis turi užaugti nepakartojama asmenybe. Kūdikį sukuria jo tėvai. Štai kodėl su lytiniais santykiais susiję doroviniai sprendimai gali būti ypatingai sunkūs – čia kalbame apie tuos atvejus, kai neplanuotai pastojama. Efektyvios kontraceptinės priemonės suteikia žmonėms galimybę kartu su kitu žmogumi ištirti giliausius gyvenimo klodus, neįsipareigojant visam gyvenimui pasilikti drauge. O kūdikį žmonės turėtų pradėti tada, kai yra tikri, kad pajėgs jį mylėti ir aprūpinti.
Rašydamos įvadą rėmėmės knyga “Šių laikų dorovinės problemos”.
PROBLEMA. Neplanuotas nėštumas dažnai priverčia moterį daryti skubotus ir, galbūt, ne visada teisingus sprendimus. Abortas kaip gimstamumo reguliavimo priemonė.
Moteris pasijutusi nėščia dažniausiai išsigąsta, ypač tada, kai kūdikis neplanuotas ar nenorimas, pasiryžta nutraukti užsimezgusią gyvybę. Joms abortas – lengviausias būdas išspręsti iškilusią problemą.
Abortų įvairūs teoriniai ir praktiniai aspektai kaskart sukelia karštesniu diskusijų tarp mokslininku, medikų, visuomenės.
Analizuojamos abortų priežastys, motyvai, nagrinėjamos moterų, nutraukusių nėštumą, socialinės charakteristikos, tiriamas visuomenės požiūris į abortus. Lietuvoje išsamiu šios problemos sociologinių tyrimų aš neaptikau. Man buvo įdomu sužinoti pačių moterų nuomonę apie abortus, ir tai lėmė šios temos pasirinkimą. Tuo tikslu buvo atliktas sociologinis tyrimas.
TYRIMO TIKSLAS - išanalizuoti moterų ir merginų požiūrį į abortą.
TYRIMO OBJEKTAS - moterys vyresnės nei 18 metų.
TYRIMO UŽDAVINIAI
1) Atlikto sociologinio tyrimo pagrindu nustatyti abortų...
Šį darbą sudaro 1658 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!