Sociologija – mokslo sritis tirianti socialines aplinkas. Socialinius procesus kylančius individų, jų grupių sąveikose.
Sociologijos tikslai yra atskleisti ir paaiškinti (parodyti) padėti valdyti socialines jėgas, socialinius procesus.
Tyrimo programa – tai jo teorinių – metodologinių prielaidų (bendrosios koncepcijos) išdėstymas, sutinkamai su vykdomo darbo pagrindiniais uždaviniais ir tyrimo hipotezėmis, nurodant procedūros taisykles bei jų tikrinimo procedūrų loginį nuoseklumą.
Bet kurio tyrimo išeities situacija yra probleminė situacija.Galima išskirti dvi problemos puses: gnoseologinę ir dalykinę.
Gnoseologine prasme (t.y.pažinimo proceso požiūriu) probleminė situacija – tai prieštaravimas tarp žinojimo apie žmonių poreikius ir apie kokius nors rezultatyvius praktinius ir teorinius veiksmus ir šių būtinų veiksmų realizavimo kelių, priemonių, metodų, būdų, kas savo ruožtu, atsiremia į trūkumų žinių apie tuos objektus, kuriais tenka remtis, nežinojimo.
Dalykinė sociologinio tyrimo problemos pusė – tai tam tikras socialinis prieštaravimas, kurio pašalinimui arba vienos iš galimų vystymo alternatyvų pasirinkimui reikalingas kryptingas veiksmų organizavimas.
Socialinės problemos iš esmės skiriasi savo mastu: vienos neišeina už tam tikro kolektyvo ribų (grupinės, lokalinės problemos), kitos susijusios su ištisų regionų, didelių socialinių grupių ir visuomeninių institutų interesais (regioninės ir ir institucinės problemos).Kadangi aukščiausiame lygmenyje socialinė problema susijusi su visos visuomenės interesais, ji tampa bendra visiems visuomenės nariams.
Tyrimo objektas – Kauno m. gyventojai.
Tyrimo tikslas orentuotis į jo galutinį rezultatą, terinį – pažintinį ir praktinį – taikomąjį, o uždaviniai formuluoja klausimus, į kuriuos turi būti gautas atsakymas apie tyrimo tikslų įvykdymą.
Sociologiniame tyrime hipotezės – pagrįstos prielaidos apie socialinių objektų struktūrą, ryšių tarp tiriamų socialinių objektų pobūdį ir galimus socialinių problemų sprendimo būdus.
Atsitiktinė atranka – kai kiekvienas asmuo (ar grupės) turi vienodas galimybes patekti į ją, nepriklausomai nuo savo individualių savybių ar skirtumų, jeigu jie generalinės aibės elementai ir paminėti joje ne dažniau kaip 1 kartą.
Tačiau nepaisant akivaizdžių privalumų esant didelėms populiacijoms ir atrankos dydžiams, atsitiktinė atranka tampa didžiuliu, daug pastangų reikalaujančiu darbu.
ANKETA
1. Ar esate turėje kontaktu su policija?
• taip
• ne
2. Jei turėjote, kokie...
Šį darbą sudaro 1005 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!