Konspektai

Socialinio darbo teorijos ir metodai

9.0   (2 atsiliepimai)
Socialinio darbo teorijos ir metodai 1 puslapis
Socialinio darbo teorijos ir metodai 2 puslapis
Socialinio darbo teorijos ir metodai 3 puslapis
Socialinio darbo teorijos ir metodai 4 puslapis
Socialinio darbo teorijos ir metodai 5 puslapis
Socialinio darbo teorijos ir metodai 6 puslapis
Socialinio darbo teorijos ir metodai 7 puslapis
Socialinio darbo teorijos ir metodai 8 puslapis
Socialinio darbo teorijos ir metodai 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1. Termino Klientas (Kl.) samprata. Terminas Klientas soc.darbe dažniausiai reiškia asmenį, šeimą ar fgrupę, tai, kas yra soc.darbuotojo pagalbos veikos dėmesio centre. Kartais šis terminas gali būti šiek tiek netikslus, nes, kai soc.darbuotojas įvertina situaciją ir kuria planus, dėmesio centre gali būti ne individas ar sistema, kurie prašė pagalbos, sistema, blokuojanti individo ar šeimos poreikių tenkinimą; o grupės, bendruomenės ar institucijos ir agentūros. Viena iš svarbiausių darbuotojo ir kliento sąveikos užduočių – suprasti klientą kaip unikalų asmenį ir išskirtinę jo situaciją.
2. Tapsmas klientu. Klientas yra tas asmuo, kuris arba kreipėsi pagalbos į darbuotoją, arba jam teikia paslaugas agentūra, kurioje dirba darbuotojas. Jei pats nesikreipė, viena iš darbuotojo užduočių – įtraukti klientą į pagalbos santykius, kurie įgalintų kl.suprasti priežastį, dėl ko jam siūloma pagalba, ir kad galima ją priimti arba atsisakyti. Kl.yra asmuo, arba soc.sistema. Kl. yra kelių tipų: 1. Kreipiasi pagalbos patys. 2. Kreipiasi pagalbos į kitą žm ar sistemą; 3. Nesikreipia pagalbos, bet tam tikrais būdais blokuoja ar kelia grėsmę kito asmens soc.funkcionavimui; 4. Kreipiasi pagalbos ar ja naudojasi, kaip priemone pasiekti savo tikslą; 5. Kreipiasi pagalbos, bet dėl socialiai nepriimtų tikslų. Kl. yra asmuo, turintis problemų ir poreikių. Problema gali būti susijusi su asmeniu, už kurį atsako kl. (pvz.:tėvas tampa kl, kai kreipiaisi pagalbos dėl vaiko problemų). Kl. gali būti problemos auka; arba net ir problemos priežastis. Soc.funkcionavimo problemų gali kilti dėl tarpasmeninių santykių, bendraujant su aplinkos sistemomis arba atliekant tam tikrus vaidmenis. Taip pat dėl to, kad trūksta ar nėra materialinių medžiagų ar asmeninio gebėjimo, žinių ar pasirengimo, reikalingo atlikti soc.vaidmenis.
3. Atskiro kl.supratimas. Prieš darbuotojui atsiliepiant į kl.poreikius, užmezgant santykius ar padedant spręsti problemą, būtina suprasti kl. ir jo situaciją. Soc.darbo svarbiausias dalykas – asmens jo situacijoje supratimas. Nustatyti kl. gyvenimo stilių, filosofiją, moralės kodeksą ir vertybių sistemą yra įmanoma tik tada, kai kl. noriai dalinasi žiniomis...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 13992 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (13992 ž.)
Darbo duomenys
  • Socialinio darbo konspektas
  • 9 psl., (13992 ž.)
  • Word failas 256 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt