Konspektai

Socialinio darbo metodai ir metodika

9.2   (3 atsiliepimai)
Socialinio darbo metodai ir metodika 1 puslapis
Socialinio darbo metodai ir metodika 2 puslapis
Socialinio darbo metodai ir metodika 3 puslapis
Socialinio darbo metodai ir metodika 4 puslapis
Socialinio darbo metodai ir metodika 5 puslapis
Socialinio darbo metodai ir metodika 6 puslapis
Socialinio darbo metodai ir metodika 7 puslapis
Socialinio darbo metodai ir metodika 8 puslapis
Socialinio darbo metodai ir metodika 9 puslapis
Socialinio darbo metodai ir metodika 10 puslapis
Socialinio darbo metodai ir metodika 11 puslapis
Socialinio darbo metodai ir metodika 12 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Metodas – tai mokslo žinių sistemos sudarymas ir pagrindimas, taip pat tikrovės praktinio ir teorinio pažinimo priemonių ir būdų visuma. Jis kyla iš praktinės veiklos, kurios būdai turėjo derėti su tikrovės savybėmis ir įstatymais.
Veiklos metodas – veiklos būdas, siekiant įgyvendinti iškeltą tikslą.
--kaip mokymo disciplina.
• Socialinių tyrimų metodai (teorinė veikla) – apklausa, stebėjimas, eksperimentas.
• Socialinio darbo metodai (praktinė veikla) – darbas su individu, su šeima, su grupe, su bendruomene, organizacija, socialinės politikos plėtra.
1. Darbas su individu. Mokėti rinkti info iš individo ir jo aplinkos, bendrauti, būti smalsiam, pastabiam, komunikabiliam, pastabiam, etiškam, drąsiam, empatiškam, keliančiam pasitikėjimą, nepasimetančiam, matyti žmogų situacijoje, pradėti ten, kur yra klientas, padėti klientui geriau suprasti save, surasti išteklius pagalbos ieškančiajam.
2. Darbas su šeima. Žinoti kaip dirbti su šeima, šeimų tipai, funkcijos, šeimų istorijos, šeimos narių sutelkimas, bendravimas su šeimos nariais, teigiamų tarpusavio santykių, grindžiamų meile, pagarba ir atsakomybe puoselėjimas.
3. Darbas grupėje (grupės sukūrimas, bendrų tikslų ir lūkesčių nustatymas, grupės kliento palaikymas, veikla grupėje, siekimas panaudoti bendros veiklos galimybes esamoms problemoms spręsti, socialinis darbuotojas – tik tarpininkas). Grupės pagal Cooley skirstomos taip:
◦ Pirminės (šeima, „klanas“, bendraamžiai). Būdingi tam tikri emociniai santykiai, suteikia galimybę individams išgyventi pirmąją, kompleksiškiausią socialinio ryšio patirtį.
◦ Antrinės (darbas bei kiti sambūriai). Vieningas tikslas – pagr. bruožas. Dominuoja racionalumas, mainais paremti santykiai.
4. Darbas bendruomenėje (bendruomenės narių tarpusavio ryšių stiprinimas, bendruomenės sugebėjimas atsižvelgti į jos narių poreikius ir interesus, bendruomenės pagalbos jausmų ir geros kaimynystės vystymas, nariai. Yra poreikis turėti savo šaknis, priklausyti bendruomenei, nes tai turi įtakos sėkmingai integracijai, gerovei, išlikimui).
5. Darbas su organizacija (organizacijos aplinka, darbuotojai, švara, sienos, baldai, informacija, sutikimas, patogumas, požiūris į klientą).
6. Socialinės politikos plėtra (išsiaiškinti ko reikia kad darbas būtų produktyvus ir pan. platesnio konteksto dalykai).
Yra tiesioginiai ir netiesioginiai pagalbos teikimo metodai. Tiesioginiai – tie, kurie sprendžia problemas „čia ir dabar“, bendraujant „akis į akį“. Netiesioginiai – tie, kurie turi ilgalaikius...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 5636 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
12 psl., (5636 ž.)
Darbo duomenys
  • Socialinio darbo konspektas
  • 12 psl., (5636 ž.)
  • Word failas 229 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt