Tyrimai

Smurto ir prievartos atvejų moksleivių tarpe tyrimas

9.0   (3 atsiliepimai)
Smurto ir prievartos atvejų moksleivių tarpe tyrimas 1 puslapis
Smurto ir prievartos atvejų moksleivių tarpe tyrimas 2 puslapis
Smurto ir prievartos atvejų moksleivių tarpe tyrimas 3 puslapis
Smurto ir prievartos atvejų moksleivių tarpe tyrimas 4 puslapis
Smurto ir prievartos atvejų moksleivių tarpe tyrimas 5 puslapis
Smurto ir prievartos atvejų moksleivių tarpe tyrimas 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Tiriamieji: dviejų Vilniaus m. vid. m-lų 7-tų klasių mokiniai (4-ios klasės vienoje mokykloje ir 2-vi klasės kitoje mokykloje, viso 154 mokiniai).
Tyrimų rezultatai pateikti lentelėse.
Gauti rezultatai rodo, kad visose apklaustose klasėse yra fizinį bei emocinį smurtą naudojančių ir jį patiriančių mokinių.
Išryškėjo, kad dažniausiai bendraklasiai naudoja emocinį smurtą – pravardžiavimas, ignoravimas ar kitoks žeminimas. Pirmoje lentelėje pateiktais duomenimis 86% mokinių vienoje ir 92% apklaustųjų kitoje mokykloje pažymėjo, kad jų klasėje yra vaikų, kurie nuolat žemina kitus. 28% pažymėjo, kad juos nuolat pravardžiuoja, apie 50% nurodė, kad yra nuolat ignoruojami. 51% vienos mokyklos mokinių ir 45% kitos pažymėjo, kad jiems kiti bendraklasiai bent vieną kartą buvo tyčia sugadinę daiktus ar drabužius. Reikėtų atkreipti dėmesį, ką patvirtina lentelėse pareikti duomenys, kad minėti prievartos pasireiškimai skirtingai išreikšti atskirose klasėse. Tai leidžia galvoti, kad emocinio smurto pasireiškimas gali būti valdomas ir kad tai nėra neišvengiamas reiškinys paauglių grupėse.
Lentelėje Nr.1 pateikti duomenys apie fizinio smurto naudojimą. 86% moksleivių pažymėjo, kad klasėje yra vaikų, kurie nuolat užkabinėja kitus, t. y. stumdo, mušasi ir pan. 12% vaikų nuolat patiria įvairias fizinio smurto apraiškas. Apie 30% moksleivių bent vieną kartą buvo primušti – rankomis, kojomis, kokiu nors daiktu, be jokios priežasties. Analizuojant atskirų klasių duomenis, matyti, kad fizinė prievarta, kaip ir emocinė, ne vienodai paplitusi atskirose klasėse. Pvz., dviejose klasėse į klausimą, ar bent kartą yra buvę primušti teigiamai atsakė 43% ir 44% mokinių, o kitose keliose pasiskirstę 20% ribose. Kaip matyti iš lentelės Nr.3, maždaug 47% vienos mokyklos apklaustųjų ir 30% kitos, t.y. apie 38% septintokų, buvo sustabdyti gatvėje vyresnių vaikų, kurie reikalavo duoti jiems pinigų. 64% apklaustųjų nurodė, kad pažįsta kelis vaikus, kurių visi bijo. Iš lentelėse pateiktų duomenų matyti, kad, nors ir mažesnis skaičius, lyginant su aukščiau išvardintais, mokiniai susiduria savo klasėse ir su tokiais prievartos faktais: buvo tyčia atėmę ir negrąžino kokius nors daiktus, buvo priversti...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1266 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (1266 ž.)
Darbo duomenys
  • Socialinės psichologijos tyrimas
  • 6 psl., (1266 ž.)
  • Word failas 86 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį tyrimą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt