Smogo problema
Londono smogas
Fotocheminis smogas
Smogas, susidarantis biomasių deginimo metu
Smogo telkimosi vietos
Padariniai sveikatai
„Švaraus oro“ aktai
Žmonijos istorija neatsiejama nuo vis didėjančio ir dažniausiai neigiamo poveikio aplinkai. Žmogus – vienintelė rūšis Žemėje, sugebanti ne tik prisitaikyti prie aplinkos, bet ir galintis ją keisti, pritaikydama savo reikmėms.
Aplinkos teršimas – tai cheminių, fizinių ir biologinių teršalų, kurie neigiamai veikia žmogų ir kitus gyvus organizmus bei fizinius aplinkos komponentus, patekimas į aplinką.
Apie teršalų poveikį gyviems organizmams pasakytina, kad prie gamtinių taršos šaltinių poveikio žmogus ir kiti gyvi organizmai yra evoliuciškai prisitaikę ir didesnio neigiamo poveikio jie nepadaro, išskyrus tuos lokalius atvejus, kurie vertintini kaip gamtinės katastrofos (pvz., vulkano išsiveržimas) ir prie kurių prisitaikyti neįmanoma. Prie antropogeninės kilmės aplinkos teršalų poveikio žmogus ir kiti gyvi organizmai yra neprisitaikę ir, viršijus tam tikrą taršos lygį, teršiančių medžiagų poveikis gali turėti didelių neigiamų pasekmių.
Šiame darbe didžiausias dėmesys skirtas smogo problemai, kadangi daugybė žmonių gyvena miestuose ir susiduria su šia problema kasdien, nors ne visi susimasto kokį poveikį turi smogas.
Pramonės epochoje aplinkos teršimo augimo tempai nepalyginti pagreitėjo. Pirmasis atvejis, kai dėl oro užterštumo žuvo keli šimtai žmonių, 1911 metais buvo užfiksuotas Londone. Ataskaitoje apie šį incidentą pirmą kartą buvo pavartotas terminas „smogas“, reiškiantis dūmų ir rūko mišinį, kuris dažnai tvyro virš Londono. Dvidešimtojo amžiaus trečiojo dešimtmečio pabaigoje panašus atvejis buvo užfiksuotas Belgijoje, kiek vėliau ir kituose Vakarų Europos ir Šiaurės Amerikos miestuose, tačiau kokių nors rimtesnių atgarsių bei pokyčių šie tragiški įvykiai nesukėlė ir aplinkos teršimas, ypač didžiuosiuose miestuose bei pramonės centruose, ir toliau sparčiai augo. Vienas rimčiausių aplinkos užterštumo incidentų, nusinešusių kelis tūkstančius žmonių gyvybių ir privertusių rimčiau pažiūrėti į aplinkos teršimo problemas, įvyko 1952 metais Londone. Nors po šio incidento buvo imtasi tam tikrų oro taršos kontrolės ir reguliavimo priemonių, panašūs, nors ir ne tokie tragiški epizodai Londone pasikartojo 1956, 1957 ir 1962 metais. Tragiškų oro taršos incidentų, įvykusių XX a. septintojo dešimtmečio pradžioje, sąrašą papildė Niujorkas ir Los Andželas, kur...
Šį darbą sudaro 1479 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!