• Hidrometrijos – tiria metodus ir prietaisus vandens tėkmių judėjimui ir būsenai nustatyti, taip pat nagrinėja vandens tėkmių matavimo ir duomenų tvarkymo būdus.
• Hidrografijos – tiria ir aprašo upių ir kitų vandens telkinių morfologiją, vandens rėžimą, ūkinę reikšmę ir panaudojimo galimybes.
• inžinerinė hidrologijos – tiria hidrologijos dėsnių taikymą, sprendžiant įvairių hidrotechninių statinių projektavimo ir konstravimo klausimus. Detaliai nagrinėja hidrologinių charakteristikų skaičiavimo bei prognozavimo klausimus.
Bendroji hidrologija priklauso gamtos mokslams, tiriantiems žemės planetos, kartu ir jos hidrosferos savybes. Todėl ji savo ruožtu yra susijusi su keletu atskirų, jai artimų mokslų, būtent: meteorologija, fizika, matematinė statistika, hidrogeologija, hidrodinamika, hidrochemija, okeanologija, glaciologija ir pelkėtyra.
Hidrologijos mokslo pradžia siekia gilią senovę. Jau pirmaisiais žmogaus egzistavimo metais vanduo buvo būtiniausias jo buities elementas. Lietuvoje hidrometrija ir hidrologija kaip disciplinos pirmą kartą buvo pradėtos dėstyti 1922 m Dotnuvoje. Mokslo pradininkas – S. Kolupaila.
2.1.Kompleksinio naudojimo reikšmė
Vanduo yra nepakeičiamas gamtos turtas. Su juo susijusi žmogaus buitis, rekreacija, pramonė, hidroenergetika, žuvininkystė, žemės ūkis ir vandens transportas. Vandens apytakos gamtoje dėka formuojasi Žemės klimatas, jos paviršius, vandens telkiniai žemynuose, vietovės fiziniai geografiniai veiksniai. Nors žemės planetoje vandens yra daug (1386 mln. km3), tačiau gėlo vandens ištekliai nėra dideli – tik 2,53 %. Žmonijos ūkinėje veikloje daugiausia naudojama ta gėlo vandens dalis, kuri vandens apytakos dėka nuolat pasipildo – tai upių ir vandens telkinių vanduo. Pagal ūkinę svarbą antroje vietoje yra požeminis vanduo. Vanduo, esantis atmosferos sniego, lietaus ar liūties pavidalo, periodiškai drėkina įvairius žemės regionus. 2.2. Žemynų vandens kaita
Vandens objektų būklės ypatumai tam tikru laikotarpiu yra vandens kaita. Vandens kaitos sąvoka yra gana plati, apimanti:*Vandens lygių, *Nuotakio (vandeningumo), *Ledo reiškinių, *Vandens temperatūros, *Vandens tėkmės nešamų kietų dalelių (nešmenų), *Ištirpusių vandenyje medžiagų sudėties ir koncentracijos, *Upių vagų kitimų daugiamečius, sezoninius ir paros svyravimus. Vandens kaitai taip pat priskiriami bangavimo ir tėkmės greičio pokyčiai.
Vandens kaitos būna sureguliuotos arba natūralios. Priklausomai nuo vandens objektų rūšies...
Šį darbą sudaro 14151 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!