Visais laikais žmonės ieškojo būdų kaip kovoti su įvairiausiais augalų kenkėjais, ligomis bei užauginti gerą derlių ir jį apsaugoti. Tad vienas svarbiausių padėjėjų su ligomis ir kenkėjais yra geras žemės įdirbimas, o taip pat ir pesticidai, herbicidai bei insekticidai. Labai svarbu yra subalansuoti jų naudojimą ir rinktis tam tinkamus produktus bei žemės dirbimo būdus, jei norime pasiekti gerą rezultatą. Tad šiame darbe jums ir pristatysiu penkis skirtingus kultūrinius augalus auginamus mano šeimos ūkyje, taip pat plačiai aptarsiu pagrindinius šių augalų kenkėjus bei ligas, pristatysiu individualų apsaugos planą, kuris yra taikomas mano tėčio Aido Ambrazevičiaus ūkyje, kuriuo galėtų remtis net ir kiti ūkininkai, bei pagrįsių integruotos augalų apsaugos svarbą. Taigi, šiame darbe bus nagrinėjamas integruotos augalų apsaugos taikymas mūsų šeimos ūkyje.
• žieminiai kviečiai.
Kenkėjai – kryžmažiedinės spragės, rapsinės spragės, rapsinis žiedinukas, kopūstinis ir rapsinis stiebiniai paslėptastraubliai, ankštariniai paslėptastraubliai, ankštarinis gumbauodis.
Ligos - Pilkasis puvinys, Baltasis (sklerotinis) puvinys, Juodoji dėmėtligė, Fomozė.
Vasarinių miežių pagrindiniai kenkėjai ir ligos:
Kenkėjai - amarai, švedinės muselės, tripsai, raudonkrūtiniai ir paprastieji lemai, javiniai lapiniai pjūkleliai.
Ligos - pašaknio ir šaknų puviniai, dulkančios kūlės, kietosios kūlės, tinkliškoji dryžligė, rudadėmė dryžligė, juostuotoji dryžligė, miltligė, miežių rinchosporiozė, smulkiosios rūdys, septoriozė.
Žieminių miežių pagrindiniai kenkėjai ir ligos:
Kenkėjai – amarai, švedinės muselės, tripsai, raudonkrūtiniai ir paprastieji lemai, javiniai lapiniai pjūkleliai.
Ligos - pašaknio ir šaknų puviniai, dulkančios kūlės, kietosios kūlės, tinkliškoji dryžligė, rudadėmė dryžligė, juostuotoji dryžligė, miltligė, miežių rinchosporiozė, smulkiosios rūdys, septoriozė.
Žieminių kvietrugių pagrindiniai kenkėjai ir ligos:
Kenkėjai – amarai, javiniai amarai, javiniai lapiniai pjūkleliai, lemai, švedinės muselės, tripsai, balniniai gumbauodžiai.
Ligos - kviečių kietosios kūlės, skalsės, pavasarinis pelėsis, tifuliozė, javaklupė, pašaknio ir šaknų puviniai, stiebalūžė, miltligė, geltonosios rūdys, rudosios rūdys, juodosios rūdys, rinchosporiozė, dryžligė, varpų septoriozė, varpų fuzariozė.
Žieminių kviečių kenkėjai ir ligos:
Kenkėjai – amarai, javiniai amarai, javiniai lapiniai pjūkleliai, lemai, švedinės muselės, tripsai, balniniai gumbauodžiai.
Ligos - žieminių kviečių kietosios kūlės, žieminių kviečių dulkančiosios kūlės, pavasarinis pelėsis, pašaknio bei šaknų puviniai,...
Šį darbą sudaro 3325 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!