Konspektai

Skirtingos religijos

9.0   (3 atsiliepimai)
Skirtingos religijos 1 puslapis
Skirtingos religijos 2 puslapis
Skirtingos religijos 3 puslapis
Skirtingos religijos 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Sociologinėse religijos studijose galima kalbėti apie kelias tendencijas. Vienoje jų religija apibrėžiama kaip kolektyvinių vaizdinių sistema, ji yra nagrinėjama kaip sistema institucionalizuotų normų, tikėjimų ir vertybių, kuriomis didesniu ar mažesniu laipsniu dalijasi, priima visi visuomenės nariai. Tai palaiko visuomenę kaip visumą.
Taigi, religijos funkcija apibūdinama kaip visuomenės integralumo, solidarumo užtikrinimas, religijos pagrindu nustatomi ryšiai tarp individo ir visuomenės, tarp grupių ir visuomenės. Nors nėra neigiami ir kiti visuomenę vienijantys faktoriai (ūkiniai ryšiai, politika), tačiau religija suprantama kaip dominuojantis, lemiantis faktorius. Toks funkcinis religijos aiškinimas, nereikalauja nagrinėti tokių klausimų kaip religijos teisingumo ar klaidingumo, jos idėjinio turinio, dogmų ir principų aiškinimo.
Kitoje sociologinio religijos studijų tendencijoje religija visų pirma nagrinėjama kaip socialinio veiksmo motyvas, kaip orientacija, nukreipianti žmogaus aktyvumą į vienus ar kitus tikslus, susijusius su ūkiniais, socialiniais, politiniais ar psichologiniais faktoriais.
Nagrinėjamos ir sudėtinės religijos dalys. Sociologinėse religijos studijose yra įprasta skirti tokias religijos dalis: doktrina, kultas, organizacija.
Doktrina – religijos pažiūrų sistema. Būtent doktrina nustato, kas yra tikra, o kas klaidinga. Doktrinos pagrindas yra besąlygiškas tikėjimas absoliutu, kurį dauguma religijų supranta kaip Dievą. Doktrinoje fiksuojamas dorovinis kodeksas. Pvz., 10 Dievo įsakymų judaizme ir krikščionybėje, 5 islamo arkanai (pareigos), 5 budistų įžadai, induistų prievolės.
5. Nežudyk
6. Nepaleistuvauk
7. Nevok
8. Nekalbėk netiesos
9. Negeisk svetimo vyro ir svetimos moters
10. Negeisk svetimo turto
Krikščionių vienuoliai duoda 3 įžadus:
1. Neturto
2. skaistybė
3. paklusnumo (Dievui ir savo vienuolijai)
Islamo arkanai (pareigos):
1. Tikėjimo išpažinimas. Pirmi žodžiai, kuriuos turi išgirsti gimęs kūdikis yra “Aš išpažįstu, kad nėra kito Dievo, tik Alachas, o Mohometas yra jo pranašas”. Šiuos žodžius kūdikiui į ausį turi prašnibždėti tėvas.
2. Ritualinė malda ….
3. Išmaldos davimas
4. Pasninkavimas
5. Piligrimystė
Budizmas
Budistai sako, kad negalima tapti budistu, kol nesi, tiek suaugęs, kad suprastum, ką reiškia juo būti. Tačiau paūgėję berniukai kurį laiką praleidžia vienuolynuose, gyvendami kaip vienuoliai.
Budistai duoda 5 įžadus:
1. Nežudyti ir nekenkti nė vienai gyvai būtybei
2. Neimti nieko, kas tau nėra duota
3. Nepataikauti savo kūnui
4. Nemeluoti,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1564 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (1564 ž.)
Darbo duomenys
  • Religijos konspektas
  • 4 psl., (1564 ž.)
  • Word failas 56 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt