Esės

Šiuolaikiniam mokytojui keliami reikalavimai (esė)

10   (1 atsiliepimai)
Šiuolaikiniam mokytojui keliami reikalavimai (esė) 1 puslapis
Šiuolaikiniam mokytojui keliami reikalavimai (esė) 2 puslapis
Šiuolaikiniam mokytojui keliami reikalavimai (esė) 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Šiuolaikinėje visuomenėje keliami vis aukštesni reikalavimai ir lūkesčiai mokytojui tiek dėl profesinių kompetencijų, tiek dėl asmeninių savybių, lemiančių ugdymo proceso sėkmę. Mokytojas turi turėti įvairių įgūdžių, kurie kartu su asmeninėmis savybėmis sudaro visumą vaikų ugdyme. Autoritetingą mokytoją mokiniai gerbia, noriai atlieka jo skirtas užduotis, laisvai, natūraliai paklūsta rekomendacijoms, iš jo mokosi.
Mokytojų pasirengimas dirbti nuolatinių pokyčių sąlygomis - švietimo pažangos ir ugdymo kokybės garantas. Kintantis požiūris į ugdymo procesą skatina keistis ir kelia naujų reikalavimų mokytojui – imtis kitokių, neįprastų vaidmenų, plėtoti turimas kompetencijas ir įgyti naujų. Dabartinio mokytojo, ugdytojo profesijoje pagrindiniai uždaviniai yra pritaikyti ugdymą šiuolaikinėmis sąlygomis. Mokytojui nebeužtenka būti tik geru savo srities specialistu, turėti pedagoginių ir psichologinių žinių. Būtinas atvirumas naujovėms, platus požiūris į besikeičiančią aplinką bei visuomenę, lankstumas, bendradarbiavimo įgūdžiai, gebėjimas priimti technologines naujoves. Šiuolaikinis mokytojas turi sudaryti visokeriopas sąlygas vaiko ugdymui bei jo asmenybės atskleidimui bei augimui, užtikrinti visapusišką ir sėkmingą vaiko raidos procesą, padėti jam įveikti ne tik akademinius bet ir savirealizacijos sunkumus. Mokytojas turėtų padėti mokiniams pažinti save, įgyti bendravimo įgūdžių, plėtoti savo kūrybiškumą, priimti ir įtvirtinti save. Svarbiausia mokytojo paskirtis – atskleisti žmogaus prigimtyje glūdintį kūrybinį nusiteikimą.
Lietuvoje įsigaliojant įtraukiajam ugdymui būtina plėsti psichologines ir pedagogines kompetencijas siekiant efektyvaus ugdymo proceso organizavimo ir įgyvendinimo. Mokytojas turėtų žinoti mokinių raidos dėsningumą, psichologines jų veikimo sampratas, taip pat mokymo, mokymosi ir ugdymo procesą lemiančius veiksnius. Šių laikų mokiniai labai greitai praranda dėmesį ir motyvaciją, todėl tikimasi, kad šiuolaikinis mokytojas geba informaciją pateikti įtraukiančiai, pritaikyti ugdymo turinį atsižvelgiant į mokinio stipriąsias savybes, geba įskiepyti norą mokytis, pastebi individualumą ir žvelgia į mokinį kūrybiškai.
Mokytojo atvirumas inovacijoms, bendradarbiavimo įgūdžiai, komandinis darbas, nuolatinis žinių atnaujinimas – tai pagrindiniai reikalavimai šiuolaikiniam mokytojui. Bendravimo įgūdžiai yra svarbūs dirbant su mokiniais, tėvais ir kolegomis. Mokytojas turi gebėti dirbti komandoje, būti atviras diskusijai ir kompromisams. Mokytojai kasdien susiduria su komandiniu darbu, todėl bendradarbiavimas su...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 685 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
3 psl., (685 ž.)
Darbo duomenys
  • Pedagogikos esė
  • 3 psl., (685 ž.)
  • Word failas 20 KB
  • Įkeltas: 2023 m.
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią esę

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Reikalavimai keliami šiuolaikiniam mokytojui

Reikalavimai keliami šiuolaikiniam mokytojui Pedagogika Peržiūrėti darbą

Kokie yra šiuolaikiniam mokytojui keliami reikalavimai?

Kokie yra šiuolaikiniam mokytojui keliami reikalavimai? Pedagogika Peržiūrėti darbą

Šių laikų mokytojui keliami reikalavimai

Šių laikų mokytojui keliami reikalavimai Pedagogika Peržiūrėti darbą

Pagrindiniai reikalavimai mokymui. Mokymo principai. K. Komenskis

Pagrindiniai reikalavimai mokymui. Mokymo principai. K. Komenskis Pedagogika Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt