Šio kursinio darbo nagrinėjimo objektas yra šiuolaikinės ekonominės srovės apibrėžtu XVII a. pab. – XX a. laikotarpiu, pradedant klasikine mokykla su Adamu Smitu priešakyje, kuris davė pradžią šiuolaikinei Vakarų pasaulio liberaliai ekonomikai.
Pagrindiniai darbo uždaviniai yra išryškinti skirtumus tarp liberalios ir planinės ekonomikos, aptarti marksistinės ir liberalios ekonomikos trūkumus, radikalias ekonomines sroves (anarchizmą), laisvosios prekybos susiformavimo istoriją, šiuolaikinių ekonominių srovių ir politikos ideologijų santykį bei jų įtaką dabartiniai ekonominiai sąrangai.
Svarbu suvokti ekonominių srovių atsiradimo priežastis socialiniame-politiniame kontekste. Ekonomistai visada stengiasi išspręsti uždavinį – kaip prognozuoti rinką siekiant išvengti ekonominių krizių, užtikrinti tolygų jos vystymąsi ir žmonių gerovę. Visuomenės nepasitenkinimas esama padėtimi (pvz. darbininkų darbo sąlygos Anglijoje XIX a.) vertė ieškoti vis naujesnių ir tobulesnių idėjų.
1776 metai, kurie mums pirmiausia asocijuojasi su JAV Nepriklausomybės deklaracijos paskelbimu, įėjo į istoriją dar ir kaip metai, kuriais Anglijoje buvo išleista viena reikšmingiausių mūsų epochos knygų - "Tautų turto prigimties ir priežasčių tyrinėjimas" pelniusi savo autoriui - škotų mokslininkui Adamui Smitui "ekonomikos tėvo" titulą. Šis jo veikalas labai veikė tolimesnę ekonominių mokslų plėtrą ir buvo pradžia vadinamosios anglų klasikinės mokyklos (classical school), kuri ilgą laiką ekonomikos moksle viešpatavo. A.Smito pasekėjai buvo garsūs ekonomistai: Deividas Rikardas (1772 - 1823), Tomas Maltusas (1776 -1834), Džonas Stiuartas Milis (1806 - 1873)ir kt. Fiziokratams būdingo ribotumo, vienpusiškumo (gamybinio darbo požiūriu) anglų klasikinė politinė ekonomija neturėjo.
A.Smitas ginčijo esmines to meto ekonomines nuostatas. Jis nesutiko su fiziokratais, teigusius, kad žemė esanti vienintelis turto šaltinis. Jis taip pat nepritarė merkantilistams, nacionalinį turtą matavusiais pinigais ir tauriaisiais metalais, ir tvirtino, jog vyriausybė turėtu reguliuoti ekonomiką, kad palaikytų "teigiamą prekybos balansą". A.Smitas pirmasis sujungė visas savo laiko ekonomines žinias į visumą - teorinę sistemą, kurią išdėstė veikale "Tautų turtas" (1776).
Svarbiausieji A.Smito iškeltieji teiginiai gali būti formuluojami taip: 1) darbo pasidalijimas; 2) laisvas ekonominio gyvenimo organizavimas vadovaujant asmens interesui ir 3) asmens laisvė.
Prieš fiziokratų teiginį, kad...
Šį darbą sudaro 7677 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!