Šiuolaikinė materijos struktūros samprata.
Taigi, Visata yra užpildyta matomais objektais gana netolygiai. Žvaigždės, kurios yra pagrindiniai elektromagnetinės spinduliuotės šaltiniai, yra susitelkę į galaktikas, šios – į spiečius, tarp kurių yra didelės tuščios sritys. Gali būti, kad jose yra kažkokia nematoma medžiaga, bet kol ta hipotezė nėra įtikinamai patvirtinta, gal ir neverta to aptarinėti. Vienintelis geriausiai ištyrinėtas objektas, kuris užpildo visą erdvę, yra elektromagnetinių spindulių laukas. Taigi nuo jo ir pradėkime.
Šviesa visada buvo ir dabar yra pagrindinis informacijos nešėjas Visatoje. Kaip žinote, ji yra ne vieniša - šviesos greičiu juda bei informaciją neša taip pat ir kitos elektromagnetinės bangos, kurios nuo matomos šviesos skiriasi tik dažniu. Tai yra ir radijo, ir televizijos bangos, ir infraraudonieji, ir ultravioletiniai, ir rentgeno bei gama spinduliai. Mažą plotelį šiame "meniu" užima matomieji spinduliai, tačiau jų vertė neįkainojama, nes juos galima pamatyti akimi.
Kitų bangų fiksavimui reikalinga speciali aparatūra. Tiksliau pasakius, jeigu elektromagnetinė banga nematoma akimi, tai dar nereiškia, kad jos nefiksuoja kiti organai. Žinome, pavyzdžiui, kad veikiant ultravioletiniam spinduliavimui, oda paruduoja, infraraudonosios bangos jaučiamos kaip šiluma, ilgalaikis buvimas intensyviame radijo bangų lauke, nors tiesiogiai nejaučiamas, ilgainiui gali būti kenksmingas sveikatai. Galų gale visi turbūt girdėjote, kokį pražūtingą poveikį buvusiems Černobilyje avarijos metu ir po jos padarė gautos didelės gama spinduliavimo dozės. Drąsiai galima sakyti, kad žmogaus kūnas vienaip ar kitaip reaguoja į labai plataus palyginus su matoma šviesa diapazono elektromagnetines bangas. Problema yra tik ta, kad netgi jautriausias organas - akis - fiksuoja labai nedaug ir tik matomos šviesos savybių. Tai yra tik jos intensyvumas (šviesa ryški ar ne) ir dažnis (mėlyna, geltona ar kitokia spalva). Visa kita informacija, nešama šviesos, akimi neužfiksuojama, tuo tarpu aparatais stebint šviesą galima nustatyti ne tik ją išspinduliavusio kūno sudėtį ir dar kai kurias kitas savybes, bet ir sužinoti kai ką apie aplinką, kuria šviesa sklido prieš pasiekdama imtuvą. Elektromagnetiniai spinduliai...
Šį darbą sudaro 4814 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!