Aprašytos Mezoamerikos, Mesopotamijos, Egipto ir Kinijos piramidės ir jos tarpusavyje palygintos.
Piramidė – piramidės geometrinės formos senovės civilizacijų monumentalusis statinys. Piramidės pamatas paprastai kvadratinis arba trikampis. Piramidžių statyba būdinga daugeliui senovės civilizacijų, jų aptinkama įvairiose pasaulio dalyse. Jau pirmajai pasaulio civilizacijai Mesopotamijai buvo būdingos laiptuotos piramidės – šventyklos zikuratai. Bene žymiausios yra Egipto piramidės, statytos senovės Egipte ir tarnavusios kaip faraonų kapai. Žymiausia iš jų, Cheopso piramidė, ilgą laiką buvo pačiu aukščiausiu pasaulio pastatu. Šiuo darbu parodysiu ir palyginsiu senovės Egipto, Mezoamerikos, senovės Kinijos bei Mesopotamijos piramidžių išorės architektūrą ir jų paskirtį.
Mezoamerikos piramidės – piramidės formos statiniai būdingi senovinei Mezoamerikos architektūrai. Šie statiniai paprastai yra laiptuotosios piramidės su šventykla viršuje ir labiau primena Mesopotamijos zikuratus, o ne senovės Egipto piramides. Pati didžiausia ir masyviausia Mezoamerikos piramidė yra Didžioji Čolulos piramidė Meksikoje. Pagrindinės Mezoamerikos piramidžių statytojai buvo actekų, majų, taraskanų, Teotihuakano, Klasikinės Verakruso, sapotekų kultūros.
Actekai Mezoamerikoje dominavo XIII–XVI a. Jų sostinė buvo Tenočtitlano miestas prie Teskoko ežero. Actekai buvo susiję su Teotihuakano kultūra, kurių piramidžių statybos tradicijas ir tęsė. Pagrindinės piramidės: Malinalkas, Didžioji Tenočtitlano piramidė.
Majai gyveno Jukatane ir Centrinėje Amerikoje. Iš archeologinių radinių galima spręsti, kad majai ceremoninę architektūrą turėjo jau prieš 3000 metų, bet tai nėra labai seniai lyginant su kitomis senovės civilizacijomis. Ankstyviausieji majų monumentiniai statiniai buvo paprasti pilkapiai. Didžiosios majų piramidės pradėjo kilti priešklasikinio laikotarpio pradžioje. Daugelis tų piramidžių sukonstruotos iš pagrindinės platformos ir ant jų įrengtos nedidelės šventyklos, skirtos kažkokiai vienai dievybei. Majų piramidės pasižymi didele architektūrine įvairove, skiriasi paskirtimi, regionu, statybos laikotarpiu. Pagrindinės piramidės įsikūrusios šiuose miestuose: Altun Ha, Kalakmulis, Karakolis, Komalkalkas, Kopanas, Čičen Ica, El Miradoras, Lamanajus, Palenkė, Tikalis, Ušmalis.
Taraskanų valstybė gyvavo dabartinėje Mičoakano valstijoje. Jų architektūrai būdingos T formos laiptuotos piramidės (vadinamos yácatas). Jų išlikusi piramidė yra Cincuncanas.
Teotihuakano civilizacija klestėjo tarp 300 m. pr. m. e. ir 500 m. bei apėmė didžiąją dalį Mezoamerikos. Jų piramidžių statybos tradicijas perėmė actekai. Pagrindinės actekų piramidės: Saulės piramidė,...
Šį darbą sudaro 1316 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!