Konspektai

Savivaldos teisė

10   (1 atsiliepimai)
Savivaldos teisė 1 puslapis
Savivaldos teisė 2 puslapis
Savivaldos teisė 3 puslapis
Savivaldos teisė 4 puslapis
Savivaldos teisė 5 puslapis
Savivaldos teisė 6 puslapis
Savivaldos teisė 7 puslapis
Savivaldos teisė 8 puslapis
Savivaldos teisė 9 puslapis
Savivaldos teisė 10 puslapis
Savivaldos teisė 11 puslapis
Savivaldos teisė 12 puslapis
Savivaldos teisė 13 puslapis
Savivaldos teisė 14 puslapis
Savivaldos teisė 15 puslapis
Savivaldos teisė 16 puslapis
Savivaldos teisė 17 puslapis
Savivaldos teisė 18 puslapis
Savivaldos teisė 19 puslapis
Savivaldos teisė 20 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Etimologiškai žodis „savivalda“ reiškia teisę savarankiškai tvarkytis pagal įstatymus. Terminas „savivalda“ gali būti vartojamas įvairiuose moksluose, pvz.: kibernetikoje, sociologijoje ar teisėje. Kibernetikoje save valdanti laikoma tokia sistema, kuri yra autonomiška išorinių veiksnių atžvilgiu ir jos veikimas mažai terminuojamas iš šalies.
Sociologine prasme sociologija pasireiškia per visų socialinės organizacijos narių dalyvavimo nagrinėjant, priimant ir įgyvendinant bendrus sprendimus.
Šiuolaikinės teisės mokslas savivaldą traktuoja kaip organizacijos savarankišką funkcionavimą, kuris užtikrinamas šios organizacijos narių priimtais valdymo sprendimais ir normomis, susijusiomis su jos gyvavimu visiems bendrų klausimų sprendimu.
Pirmieji šį terminą pradėjo vartoti britai D. Britanijoje. Terminas „savarankiškas valdymas“ buvo pradėtas vartoti XIX a. pradžioje bandant Angliją apibūdinti kaip su parlamento pagalba save valdančią valstybę.
Kontinentinės Europos teisininkai terminą „savivalda“ traktavo kaip nuo išorinės valdžios santykinai savarankišką valdymą įgyvendinamą piliečių vadovaujantis savais interesais tiesiogiai ar per jų išrinktas atstovaujamas institucijas.
• Siaurąja prasme – kaip pavyzdį galima paminėti bendruomenes, susikūrusias ir funkcionuojančias valstybės viduje. Šia prasme sąvoka „savivalda“ traktuojama kaip sinonimas terminui „vietos savivalda“, kur ūkiniais ar kitais tam tikro administracinio – teritorinio vieneto reikalais rūpinasi ne centrinės valdžios institucijos, o vietos gyventojai.
Žodį „savivalda“ nagrinėjant morfologiškai reikėtų suprasti kaip sudedamąją bendresnės kategorijos – valdymas – dalį.
• Valdymo procese yra privalomas valdymo subjektas ir valdymo objektas. Valdymo subjekto ir objekto santykiuose vyrauja griežta subordinacija. Skirtingai nei valdyme, savivaldoje nėra didelio atotrūkio tarp valdymo subjekto ir valdymo objekto, valdymo objektas subjekto atžvilgiu nėra pasyvus. Jo vaidmuo kur kas reikšmingesnis negu paprastas „komandų vykdymas“.
• Ypatumas – tai valdžios pasireiškimo pobūdis. Valdymui būdingas imperatyvumas. Pagal savo paskirtį ir turinį valdingas poveikis suponuoja objekto pavaldumą subjektui.
Save valdančiose sistemose vyksta tam tikras visų sistemos elementų pavaldumas šios Sistemos vidiniams tikslams ir poreikiams. Tokiose sistemose subordinacijos santykiai būdingi valdymui yra nežymūs, o tarp sistemos elementų (subjekto ir objekto) iš esmės vyrauja koordinacijos santykiai.
• Savivalda nuo valdymo skiriasi tuo, jog savivalda turi didesnį savarankiškumą pasirenkant tikslus ir jų...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 10394 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
41 psl., (10394 ž.)
Darbo duomenys
  • Teisės konspektas
  • 41 psl., (10394 ž.)
  • Word failas 303 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt