Gaisras - tai nevaldomas pastatų, materialinių vertybių, miško ir kt. objektų degimas. Gaisras - tai didelė nelaimė žmonėms ir gamtai. Gaisrai sunaikina miškus, pastatus, miestus, žmonių sukurtas vertybes. Pirmieji gaisrai pasaulyje tikriausiai kildavo įsiliepsnojus sausai augmenijai nuo žaibų, išsiveržusių ugnikalnių. Šiais laikais dauguma gaisrų kyla dėl žmogaus veiklos. Dega miškai, durpynai, pastatai ir kt.
6.Technologiniai pažeidimai
7.Nenustatytos priežastys
Sprogimas. Sprogimas gaisro židinyje yra labai pavojingas tiek degančiame objekte esantiems žmonėms, tiek ugniagesiams, gesinantiems gaisrą. Labai pavojingi degių duju ir oro mišinio, suskystintų degių dujų balionu sprogimai. Po tokio sprogimo galimi dideli sugriovimai, labai sustiprėja gaisras. Nuo ugnies įkaitę gali sprogti ir balionai, užpildyti nedegiomis dujomis, pavyzdžiui, anglies dvideginiu, azotu ir kt.
Sprogimas gaisro židinyje sudaro labai didelį pavojų tiek žmonėms, esantiems degančiuose pastatuose, tiek ir ugniagesiams bei kitiems gelbėtojams.
2. DEGIMAS
Degimu vadinama deguonies ir degių elementų cheminė reakcija. Vykstant šiai reakcijai, išsiskiria šiluma ir šviesa. Svarbiausi degūs elementai gamtoje yra anglis (C), vandenilis (Hz) ir siera (S). Degimas gali vykti tik tada, kai degūs elementai yra išgaravę (dujų pavidalo) ir tam tikras jų kiekis susimaišęs su deguonimi. Be oro dega tik tie junginiai, kuriuos pašildžius išsiskiria pakankamas kiekis deguonies degimui palaikyti, pavyzdžiui, salietra (kalio, natrio, amonio), Bertoleto druska, azoto rūgštis. Kuo smulkesni yra degūs elementai ir kuo didesnė deguonies koncentraciją, tuo greičiau vyksta degimo procesas. Mažėjant deguonies koncentracijai ore, degimas lėtėja, ir kai deguonies koncentracija ore sumažėja iki 14—15%, visai nustoja degti (normaliai deguonies ore yra 21— 22%).
Degios medžiagos savaime nepradeda degti —jas reikia padegti. Padegimo šaltiniai gali būti atviri (liepsna, kibirkštis, įkaitęs metalas, šviesa) ir uždari (cheminių ar biologinių procesų šiluma, slėgis, trintis, smūgis ir.'pan.). Degimo procesų savybėmis pagrįsti gaisrų gesinimo būdai: gesinimas žeminant degimo temperatūrą (per mažai išgaruoja degių elementų), mažinant deguonies koncentraciją ir atskiriant degias medžiagas nuo padegimo šaltinio (degančias nuo neužsidegusių).
Pagal tai, kaip vyksta cheminė degimo reakcija, priešgaisrinėje terminologijoje naudojamos tokios...
Šį darbą sudaro 23284 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!