Profesinė liga – darbuotojo sveikatos sutrikimas dėl keiksmingo darbo aplinkos veiksnio (ar kelių veiksnių) poveikio, ligų komplikacijos, liekamieji reiškiniai ir keiksmingo darbo aplinkos veiksnių sukelti padariniai.
Darbuotojams susirgus profesinėms ligomis, saugos darbe tarnybos specialistai privalo dalyvauti ligos tyrime, nustatant ligos atsiradimo priežastis.
Įvykus profesiniam apsinuodijimui, kuris priskiriamas prie ūmaus sveikatos pakenkimo, darbdavys privalo nedelsdamas pranešti teritoriniam visuomenės sveikatos centrui, ištirti šį įvykį ir surašyti N-1 formos (1 priedas) aktą.
Ūmios profesinės ligos turi būti ištirtos per 24 valandos, dalyvaujant valstybiniam darbo inspektoriui, darbdaviui (saugos darbe specialistui) ir darbuotojų atstovams. Prireikus kviečiami ekspertai.
Gydytojas diagnozavęs ūmią profesinę ligą, turi apie tai nedelsdamas pranešti telefonu teritoriniam visuomenės sveikatos centrui, tiriančiam šių ligų priežastis, ir ne vėliau kaip per 12 valandų išsiųsti pranešimą raštu.
Ūmias profesines ligas, dėl kurių mirė 3 ir daugiau darbuotojų, tiria komisija, kurios pirmininkas – vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius, nariai – Lietuvos Respublikos vyriausiojo gydytojo higienisto pavaduotojas, Valstybinės darbo inspekcijos teritorinio skyriaus viršininkas bei po vieną Valstybinės darbo inspekcijos ir Valstybinės sveikatos priežiūros tarnybos teritorinės įstaigos atstovą. Tyrime dalyvauja darbdavio ir darbuotojų atstovai.
Lėtinę profesinę ligą įtaręs gydytojas raštu turi pranešti apie tai teritoriniam visuomenės sveikatos centrui, prašyti ištirti profesinės ligos priežastį ir parengti susirgusio darbuotojo darbo sąlygų higieninė charakteristiką.
Lėtinę profesinę ligą nustato darbo medicinos gydytojas, įvertinęs ligos kliniką, laboratorinių bei instrumentinių tyrimų duomenis ir darbo įtaką.
Lėtinės profesinės ligos priežastys ištiriamos ir darbo sąlygų higieninė charakteristika parengiama ne vėliau kaip per 15 dienų. Ją rengiant dalyvauja valstybinis darbo inspektorius, darbdavys ir darbuotojų atstovas. Su darbo sąlygų higienine charakteristika supažindinimas nukentėjęs asmuo.
Kartais tyrimo metu išsiaiškinama, kad ligos priežastis – darbo sąlygos ne šioje darbovietėje, o prieš tai buvusioje.
2. Nelaimingų atsitikimų tyrimas.
Nelaimingi atsitikimai darbe ir nelaimingi atsitikimai pakeliui į darbą ar iš darbo pagal jų pasekmes skirstomi į lengvus, sunkius ir mirtinus.
Darbuotojas, nukentėjęs dėl nelaimingo atsitikimo darbe, asmuo, matęs įvykį arba jo pasekmes, privalo nedelsdamas apie tai...
Šį darbą sudaro 1067 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!