Į klausimus reikia atsakyti išsamiai.
Eil. Nr.
1.
Parašykite formalųjį Šatrijos Raganos kūrybos kontekstą (rašymo laikotarpis, srovė, biografijos detalės, susijusios su kūryba).
Šatrijos Raganos (Marijos Pečkauskaitės) apysaka „Sename dvare“ (išsp. 1922 m.) yra autobiografinio pobūdžio pasakojimas apie XIX a. antrosios pusės Lietuvos dvarą (aprašytas Užvenčio dvaras). Apysakos pagrindą sudaro vienos Žemaitijos dvarininkų šeimos gyvenimas, jos kasdienė buitis, bendravimas su kitais žmonėmis, pramogos, dvasiniai interesai ir polėkiai. Šatrijos Ragana – idealistinės-romantinės pasaulėjautos, krikščioniškos pasaulėžiūros kūrėja. Lietuvių dvasinėje kultūroje Šatrijos Ragana išsiskiria pasiaukojama meile tėvynei, žmonėms, geradaryste. Ji gyveno taip, kaip mokė kitus. Neoromantikė., praeities ir dabarties laiko sampynomis. Vidinio žmogaus pasaulio vaizdavimo galimybes rašytoja išplėtė muzikos ir gamtos paralelėmis. Šia apysaka Šatrijos Ragana pirmąkart lietuvių prozoje taip ryškiai išskleidė ir įtvirtino moteriškajai savimonei reikšmingą moters ir dukters ryšį, jų vidinį tapatumą.
2.
Įrodykite, kad apysaka „Sename dvare“ yra modernizmo požymių turintis kūrinys.
2
Šatrijos Ragana pirmoji lietuvių literatūroje pavartojo die¬noraščio ir užrašų formas, kaip galimybes praskleisti intymųjį žmogaus, ypač moters, pasaulį. Moterys dar mažai reiškėsi viešajame gyvenime, o jų dvasios įvykiai prašyte prašėsi išsakomi, išliejami.
3.
Įrodykite, kad apysaka „Sename dvare“ yra autobiografinis kūrinys.
2
Galima sakyti, kad šis kūrinys turi autobiografiškų dėtalių. Rašė apie mamą, santykius su broliais. Galima ir sieti su rašytojos gyvenimu. Šatrijos Ragana (kūrinio rašytoja Marija Peškauskaitė) yra panaši į Irusią, kuri prisimena, kaip gera buvo užaugti, o ne į Mariją, nes neturėjo vaikų. O Stanislova, rašytojos motina, yra kūrinyje esančios mamatės prototipas. Iš tikrųjų Marija Peškauskaitė turėjo seserį, bet apie ją niekur nerašoma, svarbiausiai apie ją nerašoma kūrinyje. Sesė buvo skirtinga nuo Šatrijos Raganos, matomai nesutarė. Kazimieras Bukantas taip pat prototipas ponui Jonavičiui, kuris groja violenčele. Prisiminimų aktualizavimas, siekimas perteikti subtiliausius moters jausmus ir mintis, eksperimentavimas įvairiais pasakojimo būdais (kalbėjimas pirmuoju asmeniu, vidinis monologas, dienoraščio forma), polinkis į emocionalumą, psichologiškumą, bandymas kurti intelektualų pasakojimą.
4.
Kaip apysakoje vaizduojamas dvaras? Savo pastebėjimus pagrįskite citatomis.
3
Šatrijos Ragana dvarą ir jo žmones vaizduoja kaip...
Šį darbą sudaro 982 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!