“Šeima yra ankstesnė ir būtinesnė už valstybę”. Taip yra pasakęs senovės mąstytojas Aristotelis. Ir tai yra tiesa. Šeima – tai pagrindinis valstybinis vienetas, visuomenės ląstelė. Žodis „šeima“ kiekvienam asocijuojasi su skirtingais jausmais ir išgyvenimais. Vaikučiui – tai tarsi saugi tvirtovė, kuriančiajam šeimą – savas ir jaukus namų židinys, senoliui – ramus gyvenimo pabaigimas. Lietuvos Respublikos Konstitucijoje rašoma: “Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas. Valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę” (III sk. 38 str.). Kokia yra šeima, tokia yra valstybė ir visuomenė. Katalikybė santuoką pavertė šventa sąjunga.
Visais laikais šeima ir santuoka buvo vienas reikšmingiausių įvykių žmogaus gyvenime. Į tai visuomet buvo žiūrima labai atsakingai ir rimtai. Viena iš svarbiausių santuokos ir šeimos funkcijų – vaikų auginimas ir auklėjimas. Šeima egzistavo visose šalyse, visais istoriniais laikotarpiais. Ir dabar egzistuoja, bet deja, į santuoką ir šeimą žiūrima nebe taip kaip mūsų senolių laikais. Paskutiniuoju metu tendencingai mažėja santuokų skaičius.
XX a. pabaigoje, XXI a. pradžioje, santuoka įgyja kitokią reikšmę. Gimė kitoks požiūris į santuoką ir šeimą. Ji jau nebelaikoma svarbiausiu ir reikšmingiausiu įvykiu žmogaus gyvenime. Santuokos reikšmė pragmatiškėja ir netgi įgyja neigiamą reikšmę jaunimo tarpe. Todėl manau, kad šią temą analizuoti aktualu.
Taigi, mano kursinio darbo tikslas – išsiaiškinti, kokį vaidmenį vaikų auklėjime atlieka santuoka.
1. Išanalizuoti literatūrą, kuri atskleistų, kokį vaidmenį vaikų auklėjime atlieka susituokusieji.
2. Išsiaiškinti, ar santuokos vaidmuo turi įtakos vaikų auklėjime.
3.Atlikti tyrimą ir jį apibendrinti.
Hipotezė: Manau, kad santuokos vaidmuo turi didelę reikšmę vaikų auklėjime.
Kad pasiekčiau šio užsibrėžto darbo tikslo bei uždavinių, apžvelgiau ir išanalizavau įvairią literatūrą bei internetines prieigas, kur rašoma apie santuoką, jos sudarymą, šeimą. Jų svarbą vaikų auklėjime.
II. TEORINĖ DALIS
1. Santuokos samprata, jos reikšmė ir motyvai žmogaus gyvenime
„Santuoka – tai istoriškai nulemta, visuomenės įteisinta ir reglamentuota vyro ir moters santykių forma, apibrėžianti jų teises ir pareigas vieno kitam bei vaikams“(1, p. 67). Vyras ir moteris įregistravę santuoką, yra...
Šį darbą sudaro 4207 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!