Referatai

Rytų šalių filosofija

9.0   (2 atsiliepimai)
Rytų šalių filosofija 1 puslapis
Rytų šalių filosofija 2 puslapis
Rytų šalių filosofija 3 puslapis
Rytų šalių filosofija 4 puslapis
Rytų šalių filosofija 5 puslapis
Rytų šalių filosofija 6 puslapis
Rytų šalių filosofija 7 puslapis
Rytų šalių filosofija 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

INDŲ filosofijos pradai užfiksuoti Vedose (,,Žiniose”). Tiksliai nežinoma, kada jos buvo parašytos, tačiau gali būti, kad pačios seniausios dalys siekia apytikriai 1500 m. pr. Kr. Tuose gausiuose raštuose surinkta mitologinė ir religinė seniausiųjų laikų žinija, skirta žyniams; šie ją naudodavo kulto reikalams.
Atharvaveda (burtų formulės).
Brahmanose aiškinama aukojimo prasmė ir tikslas bei teisinga formulių vartosena.
٠karmos ir atgimimo mokslą
٠atmano ir brahmano tapatumo vienovės idėją.
Apytikriai nuo 500 m. pr. Kr. prasideda klasikinių filosofijos sistemų laikas. Vedų epochos idėjų pasaulis buvo ganėtinai uždaras. Kitaip yra dabar: ima kurtis įvairios mokyklos, iškyla paskiros asmenybės. Vis dėlto ir šiuo periodu tebėra gaji indiškajam mąstymui būdinga tendencija asmenybę ištirpinti veikale bei neteikti didelės reikšmės istorinėms datoms. Tačiau filosofija, ligi tol praktikuojama tik brahmanų, pradeda sklisti platesniuose gyventojų sluoksniuose. Apskritai skiriamos ortodoksinės sistemos, pripažįstančios Vedų autoritetą kaip apreiškimą, ir neortodoksinės sistemos, neigiančios, kad vienintelis autoritetas yra vedos. Šešios klasikinės ortodoksinės sistemos yra šios:
٠samkhja ir joga;
٠njaja ir vaišešika
٠vedanta ir mimamsa
Neortodoksinės sistemos yra budizmas, džainizmas ir kt.
Apytikriai nuo 1000 m. po Kr. Prasideda vadinamas poklasikinis indų filosofijos tarpsnis. XIX a. pradžioje jau galima kalbėti apie šiuolaikinį periodą – indų mąstymas susiliečia su vakarietiškuoju mąstymu.
Filosofinį mąstymą dominantis klausimas apie bet kokios būties kilmę anksti paliudytas poezijoje – garsiajame Rgvedos ,,Kūrimo himne”: jame kalbama apie vienį kaip pasaulio pagrindą; vienis buvo tada, kai būtis ir nebūtis dar nebuvo atskirtos, kai dar nebuvo dievų. Upanišadose (apie 800 – 500 m. pr. Kr.) pateikiama ne vienalytė filosofinė teorija, o įvairios pažiūros. Labiausiai žinomas ir didžiausią įtaką darantis yra brahmano (suvokiamas kaip savyje rymantis pirmapradis visos būties pagrindas, kaip visa persmelkianti pasaulio esmė) ir atmano (tai kiekvieno žmogaus savastis (siela) jo tikrosios esmės prasme. Taip atmanas atsiriboja nuo to, kas žmogui priklauso tik išoriškai, ir nepaliečia jo tikrosios esmės) vienovės mokslas. Svarbiausia įžvalga,prie kurios turi prieiti žmogus, yra ta, jog atmanas ir brahmanas iš esmės yra...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3122 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (3122 ž.)
Darbo duomenys
  • Senovių filosofijos referatas
  • 8 psl., (3122 ž.)
  • Word failas 71 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt