Rinkdamasi temą šiam namų darbui, norėjau išsirinkti vieną iš aktualesnių ugdymo problemų mūsų visuomenėje. Mano manymu, blogiausia yra kai ugdymo problemos paliečia jaunus žmones, kurie turi kurti mūsų ateitį. Būtent todėl aš pasirinkau temą, apie rizikos grupės vaikus.
Rizikos grupės vaikais yra vadinami nedarniose, girtaujančiose, asocialiose šeimose gyvenantys vaikai, nuolat patiriantys prievartą (psichinę, fizinę, seksualinę), skurdą, bendraamžių panieką. Taip pat šiai grupei priklauso vaikai, kurie yra nusikaltę, nedrausmingi, įžūlūs.
Kadangi kasmet mūsų šalyje gyvenimo sąlygos blogėja, vis daugėja skurde gyvenančių šeimų, girtaujančių arba pernelyg daug dirbančių tėvų. Būtent tokios šeimos kasmet išaugina vis daugiau pakankamai priežiūros, ugdymo bei elgesio kontrolės negaunančių vaikų. Tokiu būdu didėja nepilnamečių nusikalstama veika, narkotikų bei alkoholio vartojimas, vagystės ir kiti panašaus pobūdžio padariniai, akivaizdžiai kenkiantys grėsmę mūsų visumenei.
Šiame darbe mano tikslas yra išanalizuoti rizikos grupės vaikų problemą, apžvelgiant įmanomas tokių vaikų situacijas bei apžvelgiant esamus būdus šiai problemai sumažinti.
Visi žinome, kad būtina auginti sveikus bei dorus žmones nuo pat jų mažų dienų. Tėvai yra pagrindiniai socialinio ugdymo atstovai. Jie yra tie asmenys, kurie gali labiausiai įtakoti vaikus. Pagrindinė šeimos paskirtis yra vaikų gimdymas, auginimas ir auklėjimas, kas reiškia fizinį, protinį lavinimą, dvasinį, dorinį, darbinį bei estetinį auklėjimą.
Tačiau, kad ir kaip bebūtų gaila, ne visos šeimos sugeba įvykdyti šias pareigas. Tai yra pagrindinė rizikos grupės vaikų egzistavimo priežastis. Vis daugėja vaikų, kurie į pasaulį ateina su savimi atsinešdami tėvų ydas. Jiems, kaip niekam kitam, reikia laiku suteikto dėmesio, globos bei pagalbos, tam, kad apsaugoti juos nuo savų trūkumų. Vaikams ypatingai didelę įtaką turi šeimos, kuriose jie auga. Dažnai šeimose susidaro nepalankios situacijos tinkamam vaiko vystymuisi. Šeimų nedarnumas, bei nestabilumas arba visiškas nesirūpinimas savo vaikų auklėjimu – tai pagrindinės priežastys, skatinančios nepilnamečių nusikalstamumą.
Iki šiol klausimas apie tai, kas lemia žmogaus esybę, lieka neatsakytas: prigimtis ar auklėjimas? Apie rizikos grupės vaikus galima rašyti labai daug, nes tai ir gatvės, ir...
Šį darbą sudaro 1176 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!