Aktyviąją žmogaus judėjimo sistemos dalį sudaro raumenys. Žmogaus kūne jų yra apie 600 ir sudaro apie 40% suaugusio žmogaus kūno masės. Mokslas apie griaučių raumenų sandarą, jų vietą kūne veikimo principus yra vadinamas miologija, myologia. Specialioji miologija dėstoma pagal atskiras sritis: liemens, kaklo, galvos, viršutinių ir apatinių galūnių raumenis.
Pagrindinė raumenų funkcija yra judėjimas. Taip pat jie dalyvauja kvėpavimo, skysčių apytakoje, gimdyme, kramtyme, rijime, kosėjime, tuštinimesi. Pilvo sienos raumenys apsaugo gyvybiškai svarbius vidaus organus, nervus ir kraujagysles. Raumenys didele dalimi lamia žmogaus kūno formą, estetinį kūno vaizdą, jo dalių proporcijas, formuoja kūno paviršiaus reljefą. Raumuo susideda iš įvairaus skaičiaus greta išsidėsčiusių skaidulų, apdengtų plonyčiu jungiamojo audinio sluoksneliu. Skaidulos sukuria įvairaus storio pluoštus, o šie – raumenį kaip organą.
Liemens raumenys yra simetriškai išsidėstę apie kūno ašį – stuburą. Šie raumenys vienu galu tvirtinasi prie liemens kaulų, o kitu – prie galūnių kaulų. Jie įeina į krūtinės, pilvo ir dubens ertmių sienų sudėtį. Šiems raumenims labai būdinga koordinacinė veikla, t. y. atitinkamus liemens judesius vienu metu atlieka keletas raumenų grupių. Pavyzdžiui, vienas raumuo lenkia liemenį, o kitas jį tiesia. Liemens raumenys taip pat gali atitinkama kryptimi judinti galūnes, kaklą, galvą. Atsižvelgiant į raumenų vietą, liemens raumenys yra skirstomi į nugaros, krūtinės ir pilvo raumenis.
Nugaros raumenys (musculi dorsi) yra išsidėstę užpakalinėje liemens pusėje. Jie dalijami į paviršinius ir giliuosius. Paviršiniai daugeliu atvejų yra platūs ir tuoj po oda. Jie skirstomi į paviršinius galūninius ir paviršinius savuosius nugaros raumenis. Gilieji nugaros raumenys skirstomi į giliuosius ilguosius ir giliuosius trumpuosius nugaros raumenis. Paviršiniai raumenys formuoja nugaros formą bei reljefą.
Paviršiniai galūniniai nugaros raumenys prasideda nuo liemens kaulų ir prisitvirtina prie pečių lanko kaulų arba žastikaulio. Galūniniai raumenys yra išsidėstę dviem sluoksniais. Pirmajame, išoriniame sluoksnyje yra trapecinis raumuo (m. trapezius) ir platusis nugaros raumuo (m. latissimus dorsi).
Trapecinis raumuo yra po oda ir dengia sprandą bei viršutinę nugaros dalį....
Šį darbą sudaro 2902 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!