Mokslininkų ir medikų aukos, branduolinio ginklo panaudojimo ir branduolinių įrenginių avarijų grėsmė paskatino naujos mokslo srities, radiacinės saugos, vystymąsi. Radiacinė sauga siekia apibrėžti žmonių veiklos ribas, kad žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio galėtų išvengti ne tik dabarties, bet ir ateities kartos. Lietuvoje radiacinės saugos valdymo funkcijos yra patikėtos Radiacinės saugos centrui. Nuo 2001 m. šis centras, vykdant pagrindines funkcijas ir užtikrinant gyventojų bei darbuotojų radiacinę saugą, rengia metines veiklos apžvalgas.
Be abejo, šioje srityje Ignalinos atominė elektrinė (IAE) yra nusipelniusi didžiausią ,,pagarbą“, tačiau tai ne vienintelis objektas Lietuvoje galintis teikti apšvitą. Šalyje veiklą su JS šaltiniais vykdo daugiau kaip 1000 objektų ir jų skaičius vis auga. Viena to priežasčių – besiplečiantis dantų rentgeno aparatų naudojimas odontologijoje. Tačiau valstybės jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių ir darbuotojų apšvitos registro duomenimis, 2005 m. bendras JS šaltinių skaičius Lietuvoje mažėjo. Į šalį įvežama vis mažiau šaltinių, nebenaudojami šaltiniai, pasibaigus jų galiojimo laikui, grąžinami tiekėjui arba atiduodami į IAE laikinąją radioaktyviųjų atliekų saugyklą.
Nenagrinėjant avarinės apšvitos tikimybės ir galimų jos pasekmių, galima teigti, kad IAE gyventojų apšvitai įtakos neturi.
Turbūt daugumai žmonių avarinė apšvita pirmiausiai siejasi su pavojingais įvykiais atominių elektrinių reaktoriuose. Tačiau radiacinės avarijos yra įvardijamos kaip bet kokie netikėti įvykiai, kurie gali sukelti apšvitą arba nekontroliuojamas apšvitos sąlygas. Šios avarijos nėra tik branduolinių reaktorių ,,privilegija“, jos gali įvykti dėl bet kurio JS šaltinio. 2005 m. radiacinės saugos centras ištyrė 77 incidentus bei avarijas ir šie įvykiai nebuvo susiję su IAE. Nors branduolinės avarijos ir įvyksta žymiai rečiau nei kitos radiacinės (radiologinės) avarijos, jų pasekmės būna labai skaudžios. Todėl Lietuvoje pasirengimas galimoms avarijoms IAE yra prioritetinė sritis ir planuojant bei organizuojant civilinės saugos priemones. 2000 m. tam tikslui buvo patvirtintas LR gyventojų apsaugos radiacinės avarijos IAE atveju planas, taip išskiriant jį iš kitų ekstremalių situacijų atvejais planų. Remiantis šiuo planu, valstybės institucijos, apskritys ir savivaldybės rengia savo veiksmų radiacinės avarijos...
Šį darbą sudaro 2212 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!