Interpretacijos

R. Granauskas "Šulinio tamsa"

9.0   (2 atsiliepimai)
R. Granauskas "Šulinio tamsa" 1 puslapis
R. Granauskas "Šulinio tamsa" 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Romualdas Granauskas- xx amžiaus prozininkas, dramaturgas, eseistas, žmogus savo kūryboje pavaizdavęs tikrąjį lietuviškąjį kaimą, jo problemas bei nesenstančias tradicijas. Pagal tematiką Granauskas būtų tradiciškiausias lietuvių kaimiškosios prozos kūrėjas, vaizduojantis žemdirbio pasaulį ir jo saulėlydį. Rašytojas sukūrė paminklą nykstančiam senajam kaimui, atskleidė agrarinės kultūros esmę, užčiuopė giliausias jos šaknis. „Šulinio tamsoje „ atrandame senąjį lietuviškąjį kaimą, kur yra atskleidžiamos tikrosios žmogaus vertybės- tarpusavio ryšys.
Novelės pavadinimą galima suprasti kaip žmogaus sielos, dvasios tamsą ar kaip gyvenimo pabaigos simbolį. Nes šulinys tai gyvybės šaltinis, kuris teikia žmogui stiprybės.Taigi šulinio tamsa suprantama, kaip pranašas apie artėjančią nelaimę,ar egzistavimo pabaigą.
Pirmuose sakiniuose atrandame stiprų dviejų žmonių dvasinį ryšį.Atrodytų, kad jie papildo vienas kitą ta dvasine energija kuri sklinda iš vidaus „Sėdėjo abu už stalo “. Šeimoje jaučiama darna, darbų pasiskirstymas.Šiuose sakiniuose įžvelgiame novelės pagrindinius veikėjus, tai Skridaila ir jo žmona, kurios vardas nėra tiksliai įvardijamas. Veiksmas vyksta namuose ( perėjo vienomis kojinėmis per aslą). Jaučiamos dvi erdvės tai namų ir lauko erdvė. Išsiskiriančios savo būsena – namuose jaučiame darną, ramybę, o lauko erdvę pasakotojas apibūdiną blankiai, lyg žiūrėtum pro purviną stiklą. Kalbant apie veikėjų nuotaiką jaučiama ramybė.
Ketvirtajame sakinyje pagrindinis veikėjas susimasto apie dar neatliktą darbą- griovio kasimą. Skridaila masto apie kitą lauko erdvę ir jos detales, tai „šaltą ir lipnią žemę“. Suvokiame metų laiką- žiemą. Manau, kad šiuose keturiuose sakiniuose skaitytojui yra atskleidžiama lietuviškojo kaimo dvasinė vertybė, tai šeimos santykių tvirtumas bei atsakomybė rūpintis kitu. Penktasis sakinys sudarytas iš dviejų dalių.Pirmojoje dalyje Skridaila pažvelgia į savo žmoną ir mato ją ne kaip žmogų atliekantį tam tikrą veiksmą, bet kaip žmogų papildantį jį savo gerumu, šiluma. Antrojoje sakinio dalyje atrandame kitą- lauko erdvę. Toje erdvėje atsiranda pašaliniai veikėjai „vyrai “ atliekantys fizinį darbą. Šioje dalyje atrandame įdomią detalę, tai „nematomas kaminas “. Į jį žiūri „kaimynų veidai “. suprantame, kad šis nematomas kaminas turi savo simbolinę reikšmę....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 878 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (878 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos interpretacija
  • 2 psl., (878 ž.)
  • Word failas 36 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią interpretaciją

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Rašytojas Romualdas Granauskas teigia: ,,Nei Da Vinčio kodas, nei Haris Poteris nėra didžioji literatūra. Tai, ką tą ar kitą dieną skaito, perka, graibsto ir garbsto milijonai, tėra prekė.“ Ką jūs laikote didžiąja litera

Rašytojas Romualdas Granauskas teigia: ,,Nei Da Vinčio kodas, nei Haris Poteris nėra didžioji literatūra. Tai, ką tą ar kitą dieną skaito, perka, graibsto ir garbsto milijonai, tėra prekė.“ Ką jūs laikote didžiąja litera Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Agrarinis mentalitetas XX a. antros pusės lietuvių literatūroje (R. Granauskas ir M. Martinaitis)

Agrarinis mentalitetas XX a. antros pusės lietuvių literatūroje (R. Granauskas ir M. Martinaitis) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

R. Granauskas „Su peteliške ant lūpų“ analizė

R. Granauskas „Su peteliške ant lūpų“ analizė Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Lytiškumo tema lietuvių literatūroje (R. Granauskas, M. Katiliškis)

Lytiškumo tema lietuvių literatūroje (R. Granauskas, M. Katiliškis) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt