Šperos

Psichologinių tyrimų metodai

10   (1 atsiliepimai)
Psichologinių tyrimų metodai 1 puslapis
Psichologinių tyrimų metodai 2 puslapis
Psichologinių tyrimų metodai 3 puslapis
Psichologinių tyrimų metodai 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Psichologija tyrinėja konkrečius psichinio gyv. faktus. Jie turi būti nustatyti objektyviai, patikimai, tiksliai. Apibūdinami kiekybiškai ir kokybiškai. Jie turi Moksliniai psichologiniai tyrimai pasižymi tuo, kad psichologas turi tikslą nustatyti fakto buvimą, aprašyti, paaiškinti ryšius tarp įvairių faktų, reiškimų, suformuoti dėsnius, kurti ar patikrinti psichologines teorijas. Moksliniais tyrimais siekiama atrasti tai, kas nauja, nežinoma.
1. Aprašomoji arba stebėjimo strategija naudojama, kai norima gauti naujų duomenų apie elgesį, savižiną Tokiu būdu gaunamos išvados nepaaiškina priežasčių, o tik konstatuoja faktus.
2. Eksperimentinė strategija: reiškiniai tiriami aktyviai juos veikiant, sudarant ir keičiant sąlygas. Ši strategija leidžia spręsti apie priežastis.
3. Koreliacinis tyrimas naudojamas tuomet, kai ieškoma ryšio tarp tam tikrų psichinių reiškinių, taikant matematinius statistinius metodus.
Kiekvienas mokslas, kaip žinių sistema, turi tam tikrų būdų - metodų, kuriais jis renka žinias apie savo tiriamus objektus. Stebėjimas - tai objektyvus duomenų rinkimo būdas, kai žmogus savo jutimo organų pagalba tikslingai suvokia daiktus ir reiškinius. Kad stebėjimas būtų objektyvus, reikia naudotis aparatūra, stebimus duomenis tiksliai apibrėžti, o faktus tinkamai fiksuoti bei klasifikuoti, išreikšti juos skaičiais, stebėti juos atitinkamais laiko tarpais.
Tyrimo patikimumas — tai jo rezultatų atitikimas pakartotinio tyri­mo rezultatams. Kai patikimumas didelis, pakartotinio tyrimo priklausomo kintamojo reikšmės turi būti apytiksliai tos pačios. Priklausomą kintamąjį veikia ne tik manipuliavimas nepriklausomu kintamuoju ir sistemingi šalutinių kintamųjų pokyčiai, bet ir atsitik­tinis jų svyravimas. Dėl atsitiktinio kintamųjų ir jų matavimų svyra­vimo tyrimo rezultatai nebus patikimi, jei tiriamiesiems tik po keletą kartų pateiksime tą pačią nepriklausomo kintamojo reikšme. Juo didesnė duomenų sklaida, juo daugiau reikia kartoti. Esant tam pa­čiam kartojimų skaičiui, tyrimas bus tuo patikimesnis, kuo stabiles­nės tyrimo sąlygos. Mažindami atsitiktinius temperatūros, dėmesio sutelkimo, tyrimo procedūros svyravimus, mažiname imties apimtį, reikiamą patikimiems duomenims gauti.
Kai tyrime dalyvauja kelios grupės, tai, nepaisant visų pastangų sudaryti ekvivalentiškas grupes, atsitiktiniai tiriamųjų grupių skirtu­mai yra neišvengiami. Jie mažina priklausomų kintamųjų reikšmių patikimumą, nes duomenys labiau išsibarsto. Norint padidinti duo­menų patikimumą,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3764 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (3764 ž.)
Darbo duomenys
  • Psichologijos špera
  • 4 psl., (3764 ž.)
  • Word failas 94 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt