Konspektai

Psichologijos mokslo teorija

9.2   (2 atsiliepimai)
Psichologijos mokslo teorija 1 puslapis
Psichologijos mokslo teorija 2 puslapis
Psichologijos mokslo teorija 3 puslapis
Psichologijos mokslo teorija 4 puslapis
Psichologijos mokslo teorija 5 puslapis
Psichologijos mokslo teorija 6 puslapis
Psichologijos mokslo teorija 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1. 2.Psichologijos samprata. Psichologijos terminas kilęs iš graikų kalbos žodžių – psiche ir logos junginio. Žodis psiche lietuvių kalboje reiškia sielą, o logos – žodį, mokslą. Taigi psichologija yra mokslas apie sielą. Psichologijos pavadinimas pradėtas vartoti tik XVIII amžiuje. Psichologija yra mokslas apie žmogaus ir gyvūnų psichikos faktus, dėsningumus ir mechanizmus. Tiria 2 reiškinių grupes: 1.vidiniai psichiniai reiškiniai 2.mūsų elgesys ar elgsena. Psichiniai reiškiniai ir elgsena įtakoja vienas kitą. Psichologija – psichinių reiškinių ir elgsenos mokslinis tyrimas.
2. 1.Psichologijos mokslo tikslai. Psichologija tiria žmogaus ir gyvūnų vidaus procesus, reiškinius ir jų išorines apraiškas, užtikrinančius organizmo egzistavimą ir raidą (tobulėjimą) prisitaikant prie tikrovės, t.y. fizinės ir socialinės aplinkos sąlygų, keičiant tą aplinką ir savo elgesį. Tai apima paveldėtus, įgimtus ir įgytus veiksnius, lemiančius pažinimo procesus, emocijas ir jausmus, vidinio ir išorinio elgesio formavimo mechanizmus. Psichologija tiria sąmonės kilmę, struktūrą ir funkcionavimą.1.aprašyti faktus, tiek elgsenos, tiek psichinės veiklos. 2.paaiškinti faktus. Siekiama nustatyti dėsningumus bei mechanizmus. 3tikslas praktikoje numatyti elgseną ir psichinės veiklos galimybes. 4.kontroliuoti bei keisti elgseną bei psichines galimybes.
3. Psichologinio įvertinimo metodai Visi psich.metodai skirstomi į 2gr.: mokslinio tyrimo(aprašomieji, eksperimentiniai, koreliaciniai) ir psichologinio įvertinimo metodai(klinikiniai, įvertinimas standartizuotomis metodikomis arba testai). Aprašomieji – kai nekeičiant sąlygų, registruojami natūraliai vykstantys reiškiniai. tyrėjas pasyvus, tiriamasis nežino, kad yra stebimas. Ši stebėjimo rūšis populiari vaikų ir zoo psichologijoje, užima daugiausiai laiko. Eksperimentiniai – tyrimas aktyviai veikiant tiriamą reiškinį, keičiant sąlygas, izoliuojant tiriamą reiškinį nuo atsitiktinių veiksnių. Yra 2 tipų-laboratoriniai ir natūralūs eksperimentai. Koreliaciniai – tai statistiniais metodais įvertinamas ryšys tarp tam tikrų veiksnių. Veiksniai t.b. išreikšti skaičiais ir tarp jų paskaičiuojamas koreliacijos koeficientas. Gali svyruoti nuo -1 iki +1. jei koreliacija artima 0, tai ryšio nėra. Kuo arčiau 1, tuo ryšys stipresnis. Šių tyrimų minusas, kad išvados neleidžia spręsti apie ryšio priežastingumą. Klinikinis metodas. Stebėjimo ir apklausos kombinacija. Stebėjimo metodas atsirado iš savistabos.XIXa.jis buvo populiariausias. Apklausa...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 4392 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (4392 ž.)
Darbo duomenys
  • Psichologijos konspektas
  • 7 psl., (4392 ž.)
  • Word failas 111 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt