Privatizavimas (1997 m. lapkričio 4d. įstatymas, Nr. VIII – 480) – valstybės ir savivaldybių turto (akcijų arba kito turto) perdavimas potencialių pirkėjų nuosavybėn pagal šiame įstatyme nustatyta tvarka sudarytus sandorius, taip pat valstybės arba savivaldybės kontrolės perdavimas valstybės arba savivaldybės kontroliuojamoms įmonėms, kai iš papildomų įmokų išplatinama nauja akcijų emisija. Jos uždavinys – užpildyti spragą, atsiradusią valstybei pasitraukus nuo visuomenės gamybinio kapitalo valdymo. Šiuo atžvilgiu praeities politinės kontrolės patirtis nenaudinga, o naujo tipo kapitalų savininko, firmų vadovų, stebėtojų firmų narių, finansų ekspertų dar nėra.
Tikslai:
• Suvokti kas yra privatizacija;
• Suprasti privatizacijos esmę;
• Išsiaiškinti kokios yra privatizavimo institucijos ir jų paskirtys;
• Išnagrinėti privatizacijos privalumus ir trūkumus;
• Sužinoti kiek priklauso nekilnojamojo turto valstybiniam ir privačiajam sektoriams Lietuvoje;
• Sužinoti nuo ko priklauso ir kokios yra nekilnojomojo turto kainos Lietuvoje;
Uždaviniai:
• Išanalizuoti teorinę medžiagą privatizacijos, nuosavo ir valstybinio nekilnojamojo turto temomis;
• Pritaikyti teorinę medžiagą savo darbe;
• Naudodamasi šaltiniais privatinės nuosavybės tema įgyvendinti tikslus.
2. PRIVATIZAVIMO SĄVOKA
Privatizavimas – gana plati sąvoka. Paprastai privatizavimas suprantamas kaip valstybinio turto perėjimas į privačias rankas. Tačiau tai tik viena iš privatizavimo proceso sudedamųjų dalių. Privatizavimas susideda iš tarpusavyje susijųsių procesų, priklausančių nuo ekonomikos būsenos. Rinkos ekonomikos šalyse, pavyzdžiui JAV arba Didžiojoje Britanijoje, pagrindinis etapas yra valstybinio turto perėjimas į privačias rankas siekiant atsikrti ir pašalinti politinius sprendimus iš verslo sprendimų ir šitaip didinti turto panaudojimo efektyvumą. Besivystančios ekonomikos šalyse taip pat to siekiama, tačiau kapitalo rinkos plėtra, privatizavimo proceso kūrimas – ne ką mažesnis tikslas. Nepaisant to, privatizavimo patirtis išsivysčiusiose ir besivystančiose šalyse iš esmės skiriasi.
Pokomunistinėse šalyse privatizavimas apibrėžiamas dar kitaip. Čia privatizavimo procesas vaidina integruojantį vaidmenį iš pagrindų keičiantis visai buvusiai ekonomikai į rinkos ekonomiką.
Pateikiamas ir toks privatizavimo apibrėžimas. Privatizavimas yra žingsnių ir priemonių, kurių tikslas – pakeisti žaliavų virtimo vartojimo prekėmis būdą, įvairovė. Šis procesas reikalauja eliminuoti vyriausybės kontrolę ir sąvaiką ir šiuos veiksmus pakeisti privačiais veiksmais ir sprendimais.
Privatizavimas yra...
Šį darbą sudaro 6381 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!