Konspektai

Privalomi autoriai

10   (1 atsiliepimai)
Privalomi autoriai 1 puslapis
Privalomi autoriai 2 puslapis
Privalomi autoriai 3 puslapis
Privalomi autoriai 4 puslapis
Privalomi autoriai 5 puslapis
Privalomi autoriai 6 puslapis
Privalomi autoriai 7 puslapis
Privalomi autoriai 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

M. Mažvydas XVI a.
Kontekstas: Martynas Mažvydas - umanistinės pasaulėžiūros lietuviškos raštijos pradininkas, XVIa. išspausdinęs pirmąją lietuvišką knygą Karaliaučiuje. (Lietuviškos knygos idėja buvo subrandinta LDK). Veikiamas Reformacijos norėjo religiją skleisti gimtąja kalba. ,,Katekizme'' parašė pirmąjį originalų lietuvišką eilėraštį ir pirmąją lietuvišką prakalbą - „ Knygelės pačios bylo lietuvninkump ir žemaičiump '', kur nurodoma, kaip pažinti tikrąją religiją, šiuo atveju – liuteronybę. ,,Katekizmo'' vardu (,,Broliai seserys, imkit mane ir skaitykit''), su meile kreipiamasi į tautiečius lietuvius, gyvenančius Mažojoje Lietuvoje ir LDK. Trokštama, kad konservatyvi žemdirbių tauta greičiau taptų krikščioniška, raginama atsisakyti pagoniškų prietarų ir pažinti krikščioniškąją religiją, tapti kultūringesniems, rūpintis kalba. Kalbama apie lietuvių kalbos svarbą, nagrinėjami tikėjimo klausimai. ,,Katekizmas'' – visos lietuvių kultūros, muzikos, švietimo pradžia.
Pagrindinė mintis: Lietuvių kalbą reikia išmokti, norint būti dievobaimingam. Tautiškumą lemia ir gimtosios kalbos vartojimas.
Vertybės: Gimtosios kalbos svarba, tradicijos, tikėjimas, raštas.
Mikalojus Daukša XVI a.
Kontekstas: XVIa. gyvenęs amžininkas Mikalojus Daukša ,,Postilėje" parašė „Prakalbą į malonųjį skaitytoją“ ( tautinį visuomenės dokumentą) , kurioje išryškėjo kaip vienas žymiausių Lietuvos patriotų, gynusių pilietines ir kultūrines gimtosios lietuvių kalbos teises, kovojusių prieš lietuvių bajorijos nutautėjimą ir už Lietuvos valstybinio sąvarankiškumo išsaugojimą bei stiprinimą. Pasak Mikalojaus Daukšos - ,,Gimtoji kalba yra bendrosios meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas. Sunaikink kalbą – sunaikinsi santaiką, vienybę ir dorybę. Sunaikink kalbą – sunaikinsi dangaus saulę, sujauksi pasaulio tvarką, atimsi gyvybę ir garbę.'' ,,Postilėje'' lietuviškos literatūros pradininkas teigė, jog lietuviai, norėdami išlaikyti savo valstybę, lietuvių kalbą turi vartoti kaip pagrindinę valstybės kalbą, ja kurti įstatymus, rašyti knygas bei mokytis mokyklose. Daugiakalbystės aplinkoje įžvelgdamas grėsmę tautos identitetui, Mikalojus Daukša pirmasis suprato, kad kalba yra itin svarbi tautos ir valstybės išlikimui. Jis teigė, jog ne žemės derlumu, ne drabužių skirtingumu, ne šalies gražumu, ne miestų ir pilių didingumu gyvuoja tautos, bet daugiausia išlaikydamos ir vartodamos savo kalbą, kuri didina ir išlaiko bendrumą, santaiką ir brolišką meilę....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 5172 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (5172 ž.)
Darbo duomenys
 • Lietuvių kalbos konspektas
 • 8 psl., (5172 ž.)
 • Word failas 135 KB
 • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt