Rašiniai

Prisiminimai apie tremtį

10   (1 atsiliepimai)
Prisiminimai apie tremtį 1 puslapis
Prisiminimai apie tremtį 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

“Negali būti.. Ne, ne.. Trėmė po karo. Trėmimai buvo būtini, kad nuslopintų išnaudotojų klasės pasipriešinimą. Tai buvo humanistiška akcija. Ji saugojo tautą nuo papildomo kraujo praliejimo...“- galėdavo išgirsti tokias ar panašias variacijas iš VKP (b) istorijos kurso.
Tėvynė, sukaustyta stalinizmo grandinių, stingulio ideologijos opiumo marinama, tremtinius ilgus dešimtmečius pavainikiais laikė. Sunku buvo tremtiniui svečioj šaly, bet dar sunkiau gimtinėje.
1945m. pasibaigus antrąjam Pasauliniui karui visi manė, jog Lietuva atgaus nepriklausomybę, tačiau priešingai- Raudonoji armija net neturėjo tokios minties. Prasidėjo mobilizacija į SSRS armiją.
„1944 metų pirmoje pusėje lyg ir švystelėjo vilties spindulėlis- atrodė bus galima sukurti nacionalinės kariuomenės dalinius – sakė mano senelis Vytautas Vincas Kemtys visomis galiomis kovojęs už nepriklausmą Gimtinę- tačiau realybė pasirodė kitokia. Naiviai tikėjome, kad naciai laikysis savo duoto žodžio- leis sukurti tvirtą karinį junginį. Bet jie areštavo, dar dešimčią kareivių sušaudė „garbės atpirkimui“ ir išvežė į Vokietiją.“ Taip mano senelis 1945m. kovo 24d. papuolė į SSRS kariuomenės sudėti ir buvo nukreiptas kovoti į Berlyno frontą prieš vokiečius. „Gyvenome palapinėse, nes kareivinės visos buvo sugriautos. Taip mes jas atstatėme savomis rankomis.“ Praėjus Berlyno kovai tėčio tėvas atitarnavo dar penkerius metus SSRS kariuomenėje, kol vadai sužinojo, jog jis yra ne savanoris. Įvyko teismas. Nuosprendis tikriausiai mums neįsivazduojamas- 25 metai nelaisvės lageryje ir 5 metai tremties. Dėl to, kad jis gynė savo šalies laisvę. „Atkalėjau 6 metus, po to, kaip tyčia, išleistas „įsakas dėl karo nusikaltėlių“, kuriame skelbiama, jog visi nuteistieji turi būti paleisti į laisvę.“ Tačiau buvo draudžiama grįžti į Lietuvą, todėl senelis Vytautas persikėlė į Pečiorą, kur gyveno jo sesuo Onutė.
Ten jis susipažino su dabartine savo žmona, mano močiute ir tėčio mama Eugenija Kemtienė.
„Dirbančiam žmogui 600gr, vaikui 400gr, seneliams 250gr duonos dienai. Tokia buvo dienos norma žmogui. Bet.. Kas tas tėra? Duona budavo labai drėgna, todel 400gr duonos buvo dydžio sulyg ūkinio muilo gabaliukas. Be to gaudavome davinį mėnesiui....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 813 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (813 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų istorijos rašinys
  • 2 psl., (813 ž.)
  • Word failas 36 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Prisiminimai iš tremties

Prisiminimai iš tremties Lietuvos istorija Peržiūrėti darbą

M. Lietuvis "Apie lietuvių, totorių ir maskvėnų papročius"

M. Lietuvis "Apie lietuvių, totorių ir maskvėnų papročius" Lietuvos istorija Peržiūrėti darbą

Istorijos testas apie spaudos draudimą

Istorijos testas apie spaudos draudimą Lietuvos istorija Peržiūrėti darbą

Medžiaga apie reformaciją Lietuvoje

Medžiaga apie reformaciją Lietuvoje Lietuvos istorija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt