Namų darbai

Pagrindiniai faktai apie Vytautą Didijį

10   (2 atsiliepimai)
Pagrindiniai faktai apie Vytautą Didijį 1 puslapis
Pagrindiniai faktai apie Vytautą Didijį 2 puslapis
Pagrindiniai faktai apie Vytautą Didijį 3 puslapis
Pagrindiniai faktai apie Vytautą Didijį 4 puslapis
Pagrindiniai faktai apie Vytautą Didijį 5 puslapis
Pagrindiniai faktai apie Vytautą Didijį 6 puslapis
Pagrindiniai faktai apie Vytautą Didijį 7 puslapis
Pagrindiniai faktai apie Vytautą Didijį 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Lietuvių tauta turėjo daug garsių, didžių valdovų ir vadų. Vienas iš garsiausių ir didingiausių - Gedimino vaikaitis Vytautas.
Vytautas buvo Kęstučio ir Birutės sūnus. Kada Vytautas gimė, sunku pasakyti. Bet pagal išlikusią istorijos medžiagą galima spėti, kad apie 1350 metus. Nes kronikose buvo rasta, kad 1370 metais būdamas apie dvidešimties metų dalyvavo Rudavos mūšyje. Mirė 1430 m. turėdamas aštuoniasdešimt metų.
Vytautas buvo kilęs iš grynai lietuvių kunigaikščių šeimos. Ir visą gyvenimą pasiliko tikras lietuvis.
Vytauto motina Birutė savo grynai lietuviškomis tradicijomis ir papročiais jam dariusi didžiausią įtaką. Augo Vytautas ir pagoniško, ir krikščioniško tikėjimų įtakoje. Istorikai nurodo, kad Vytautas turėjo tris žmonas: Mariją, Oną, Julijoną.
Vytautas gyveno nuolatinių karų laiku tėvo dvare Trakuose. Todėl labai anksti pradeda dalyvauti įvairiuose karo žygiuose. Tai buvo apie 1368 m. Žinoma, būdamas labai jaunas Vytautas vadovaujamos reikšmės kariaujant neturėjo. Bet tėvas jį pratino prie karo.
1377 metais Vytautas, tėvo pavestas, surengė žygį į Ordino žemes. Ten jis pasirodė kaip savarankiškas lietuvių kariuomenės vadas. Tėvo pavestą užduotį - sunaikinti vokiečių maisto atsargas - įvykdė puikiai.
Vytautas buvo neaukšto ūgio, didelių protingų akių, savim pasitikėjo, žmoniškas. Ar klausydamas žmonių skundų, ar prašymų, ar duodamas atsakymus ir patarimus, visur vadovavosi teisybe. Nė vieno nusikaltėlio nepalikdavo nenubausto. Buvo nusipelnęs pagarbos tiek savų, tiek svetimų tarpe. Savo pareigų neužmiršdavo nei namuose, nei kelionėje. Mokėjo vokiečių, lotynų kalbas, galbūt dar rusų, totorių.
XIV a. pabaigoje Lietuva buvo atsidūrusi kryžkelėje. Galima buvo pasirinkti du kelius: pirmas - pasukti Rytų kultūros kryptimi priėmus stačiatikybę, kitas - eiti su vakarais priėmus katalikybę. Lietuva pasirinko antrąjį kelią, bet jai reikėjo labai stengtis, kad išliktų valstybės savarankiškumas, kad netapti Lenkijos valstybės dalimi. Šio tikslo ir siekė Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas.
Vytautas buvo žymus kaip savo krašto tvarkytojas. 1392 m. gavo suirusią, neramią šalį. Jis pasirodė kaip gabus organizatorius. Greitai numalšino sukilusius kunigaikščius, sustiprino savo valdžią. Kraštą valdė kietai, nepakentė jokio pasipriešinimo. Jis buvo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1932 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (1932 ž.)
Atnaujintas: 2024-04-12
Darbo duomenys
  • Lietuvų istorijos namų darbas
  • 8 psl., (1932 ž.)
  • Word failas 50 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt