Rašiniai

Tremtinės Stefanijos Vitkūnienės atsiminimai

10   (2 atsiliepimai)
Tremtinės Stefanijos Vitkūnienės atsiminimai 1 puslapis
Tremtinės Stefanijos Vitkūnienės atsiminimai 2 puslapis
Tremtinės Stefanijos Vitkūnienės atsiminimai 3 puslapis
Tremtinės Stefanijos Vitkūnienės atsiminimai 4 puslapis
Tremtinės Stefanijos Vitkūnienės atsiminimai 5 puslapis
Tremtinės Stefanijos Vitkūnienės atsiminimai 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

2001 m.
Lietuviškos žemės liūdni tremtiniai
V.Mykolaitis - Putinas
Iki ištrėmimo gyvenau Genionių kaime, Varėnos rajone. Būdama šešių metų, pradėjau lankyti Genionių pradinę mokyklą. Joje baigiau keturias klases. Toliau mokytis nebuvo galimybės. Sukakus keturiolikai pradėjau dirbti kolūkyje.
1951 metais, rugsėjo mėnesį, aš ir mano šeima buvome ištremti į Sibirą. Ketvirtadienio ankstyvą rytą strebiteliai apsupo mūsų namą. Supratome, kad būsim priversti palikti gimtinę. Netrukus nelaukti svečiai įsibrovė į vidų. Vyresnysis paprašė dokumentų, surašė visus duomenis ir davė dvi valandas susiruošti. Tėveliui liepė pakinkyti abu arklius ir privaryti juos prie namo. Kol mes susiruošėme, buvo jau dvylika valandų. Sudėjome visus daiktus į vežimą ir patys susėdome. Tik senelis nenorėjo lipt. Stovėjo jis prie namo ir verkė. Priėjo strebitelis, griebė seneliui už rankos ir tempė į vežimą sakydamas: “nežliumbk, seneli, greičiau sėsk į vežimą”. O senelis maldavo: ”nušaukit mane, tegul palaidoje mane Lietuvos žemėje.”. Jie atsakė: “važiuok, tenai pasveiksi, gera ten bus gyventi.” Sėdėjome visi pirmame vežime, palydovai susėdo į kitą. Taip iki centrinio kelio važiavome devynis kilometrus. Ten laukėme penkias valandas kol atvažiavo iš Daugų mašina su tremtiniais. Lygiai šeštą valandą susėdome į mašiną, pajudėjome Varėnos link. Kai atvykome, buvo jau tamsu. Stotyje pamatėme ilgą tamsų krovininį traukinį. Jis buvo be langų, durys užrakintos storom geležinėm “šlangom”. Palydovas atrakino vagono duris, sumetė į vidų mūsų daiktus, liepė ir mums lysti vidun. Tamsoje mažamečiai vaikai klykė, žmonės verkė, buvo labai baisu.
Ryte sąstatas pajudėjo. Varėnos bažnyčios varpai mus išlydėjo į nežinomą Sibiro kraštą. Niekada aš neužmiršiu tų sunkių valandų, niekada nenutils mano mintyse, tas varpų gausmas, žmonių ašaros, kūdikių klyksmas.
Traukinys dundėjo vis tolyn ir tolyn. Tik po dviejų parų palydovas atrakino duris. Patikrino visus pagal sąrašą, vaikams atnešė kibirą vandens ir vėl užrakino duris. Po dviejų savaičių kelionės, vakaro tamsoje, traukinys vėl sustojo. Atrakino vagono duris, vėl patikrino visus pagal sąrašą, atnešė kibirą vandens ir užrakino duris. Važiavome...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1580 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (1580 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų istorijos rašinys
  • 6 psl., (1580 ž.)
  • Word failas 52 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt