Viešbučių verslas vis labiau plečiasi, darosi vis labiau reikalingas mūsų visuomenei. Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje plėtojamas turizmas, kuris sudaro perspektyvias galimybes viešbučių verslo plėtimuisi.
Pirmieji viešbučiai atsirado daugiau kaip prieš 2000 metų. Duomenų apie pirmuosius Lietuvos viešbučius randama jau nuo 1812 metų. Nuo tada jų savininkams buvo nustatyti mokesčiai. Norint pradėti viešbučių verslą, tenka daug ką išmokti, sužinoti bei laikytis be galo daug įvairių reikalavimų. Vienas iš reikalavimu yra priešgaisrinė ir darbo sauga.
Darbo aplinkoje pasireiškia įvairūs rizikos veiksniai, dėl kurių darbuotojui gali pablogėti sveikata ar gali susirgti profesine liga, jis gali būti traumuotas ar net žūti. Profesinė rizika dar įvertinama kaip lesalinė, somatinė (kūniška), ekonominė. Naudojamos asmeninės apsaugos priemonės taip pat gali sukelti tam tikrų rizikos veiksnių atsiradimą. Pavyzdžiui: naudojant klausos asmenines apsaugos priemones, pablogėja darbuotojų kalbos, informacinių ar pavojaus girdimųjų signalų suvokimas, gali atsirasti naudotojo komfortas dėl apsaugos priemonių per didelio svorio, ausų spaudimo, nepakankamo prigludimo ir panašiai. Rizikos veiksnių identifikavimas (suvokimas), jų ištyrimas, įvertinimas ir poveikio sumažinimas yra svarbios priemonės darbuotojų saugai ir sveikatai užtikrinti.
Viešbučio darbuotojams leidžiama savarankiškai dirbti, išklausius įvadinį instruktažą, instruktažą darbo vietoje apie saugaus darbo taisykles ir susipažinus su priešgaisrinės saugos reikalavimais.
Instruktavimas - mokymas ir atestavimas darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais.
Darbdavys negali reikalauti, kad darbuotojas pradėtų dirbti viešbutyje, jeigu jis nemokytas ir (ar) neinstruktuotas saugiai dirbti. Įmonių darbuotojai saugos ir sveikatos darbe klausimais turi būti instruktuojami pagal įmonėse patvirtintas darbuotojų saugos ir sveikatos instrukcijas. Šias instrukcijas rengia ir tvirtina darbdaviai, vadovaudamiesi Įmonės darbų saugos instrukcijų rengimo, tvirtinimo ir apskaitos taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 1995 m. rugpjūčio 8 d. įsakymu Nr. 106, technologinių procesų ir darbo priemonių techniniais dokumentais. Darbuotojų instruktavimas įforminamas instruktavimų registracijos žurnaluose, pasirašant instruktuojamajam ir instruktuojančiajam.
Privalomi darbuotojų instruktavimai jų saugos ir sveikatos klausimais:
• Įvadinis instruktavimas. Visi darbuotojai, sudarydami darbo sutartį, privalo išklausyti įvadinį instruktavimą,...
Šį darbą sudaro 2226 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!