Saugą darbe reguliuojančių teisės aktų yra bene daugiausia, lyginant su kitais darbo teisės institutais. Pagrindinis saugą darbe reguliuojantis norminis aktas - Lietuvos Respublikos Žmonių saugos darbe įstatymas (1993 10 07, Nr.I-266). Daugeliu atvejų šis aktas deklaratyvus, didelė dalis jo normų blanketinės, t.y. nukreipiančios į vis dar nepriimtus, neegzistuojančius norminius aktus (pavyzdžiui, darbdaviai privalo drausti darbuotojus nuo nelaimingų atsitikimų, profesinių ligų pagal Lietuvos Respublikos Draudimo nuo nelaimingų atsitikimų darbe įstatymą, tačiau tokio įstatymo nėra priimto). Lietuvos Respublikos Seimas 1993 10 07 d. bei 1994 11 03 d. nutarimuose Nr.I-267 ir I-629 nustatė Lietuvos Respublikos Žmonių saugos darbe įstatymo įgyvendinimo tvarką. Joje buvo nustatyta, kokius aktus ir iki kada privalo parengti Lietuvos Respublikos Vyriausybė. Vyriausybė tuo tikslu 1994 05 23 d. priėmė nutarimą Nr.392 "Dėl normatyvinių aktų saugos darbe klausimais rengimo ir tvirtinimo tvarkos". Šiuo nutarimu saugos darbe teisės aktų rengimas paskirstytas ministerijoms bei kitoms valstybinėms tarnyboms.
1. Kiekvienam darbuotojui privalo būti sudarytos saugios ir sveikos darbo sąlygos, neatsižvelgiant į įmonės veiklos rūšį, darbo sutarties rūšį, darbuotojų skaičių, įmonės rentabilumą, darbo vietą, darbo aplinką, darbo pobūdį, darbo dienos ar darbo pamainos trukmę, darbuotojo pilietybę, rasę, tautybę, lytį, seksualinę orientaciją, amžių, socialinę kilmę, politinius ar religinius įsitikinimus. Šio Įstatymo nustatytos darbuotojų saugos ir sveikatos garantijos taikomos taip pat ir valstybės bei savivaldybių institucijų ar įstaigų valstybės tarnautojams.
2. Darbuotojo teisę turėti saugias ir sveikas darbo sąlygas garantuoja Lietuvos Respublikos Konstitucija, šis Įstatymas ir kiti darbuotojų saugos ir sveikatos norminiai teisės aktai. Saugias ir sveikas darbo sąlygas darbuotojams privalo sudaryti darbdaviai. Dėl saugių ir sveikų darbo sąlygų sudarymo darbuotojas turi teisę kreiptis į darbuotojų atstovą, padalinio vadovą ar kitą darbdavio įgaliotą asmenį, darbdaviui atstovaujantį asmenį, įmonės saugos ir sveikatos komitetą, Valstybinę darbo inspekciją prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Valstybinė darbo inspekcija) ar kitas valstybės institucijas teikdamas pasiūlymus ar reikalaudamas, kad būtų sudarytos saugios...
Šį darbą sudaro 2757 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!