Rašiniai

Požiūrio į vertybes kaita lietuvių literatūroje (J. Biliūnas, J. Savickis, J. Aputis)

9.6   (3 atsiliepimai)
Požiūrio į vertybes kaita lietuvių literatūroje  (J. Biliūnas, J. Savickis, J. Aputis) 1 puslapis
Požiūrio į vertybes kaita lietuvių literatūroje  (J. Biliūnas, J. Savickis, J. Aputis) 2 puslapis
Požiūrio į vertybes kaita lietuvių literatūroje  (J. Biliūnas, J. Savickis, J. Aputis) 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vertybės... Šį žodį teko girdėti tikrai kiekvienam žmogui. Daugelyje literatūros šaltinių vertybė apibūdinama kaip objektas ar reiškinys, turintis teigiamą reikšmę žmogui. Vertybes reikia pradėti ugdyti nuo mažų dienų. Žinoma, laikui bėgant vertybių padaugėja, nes mes augame ir keičiasi mūsų požiūris į kai kuriuos dalykus. Taip pat ir literatūroje yra skiriamas didelis dėmesys žmogiškosioms vertybėms. XIX-XX amžiaus literatūroje vyraujančios vertybės yra sąžinė, pasiaukojimas, nereikalingumas, pagarba senatvei, gyvenimas.
Jonas Biliūnas - XIX amžiaus pabaigos–XX amžiaus pradžios rašytojas, psichologinio realizmo atstovas. Jam svarbus kontrastas tarp senatvės ir jaunystės, tarp silpnumo, bejėgiškumo ir stiprybės. Apsakyme „Brisiaus galas“ autorius kalba būtent apie tokį kontrastą tarp senatvės ir jaunystės, kalba apie šūvį į save, į savo žmogiškumą. Šeiminkas norėdamas atsikratyti senu, nereikalingu šunimi, nusprendžia nušauti Brisių. Nušovęs ištikimą namų sargą, persenusį, niekam nereikalingą šunį, žmogus stengiasi kuo greičiau pabėgti iš įvykio vietos ir visą pamiršti. ,,Pramerkęs akis tik spėja pamatyti, kaip nuo jo tekinom bėga žmogus, turėdamas rankoj šaudyklę...‘‘ Šeimininką graužia sąžinė dėl artimo ištikimo šuns mirties. Jis nenorėjo atsikratyti šuns kaip nereikalingo daikto, šeimininkas suprato, kad šuo kankinasi nuo senatvės ir nusprendė palengvinti jo kančią. Apsakymo gelmė – galvojimas apie senatvę, nereikalingumą, apie ryšius, jungiančius su kitais. Jaunas Brisius, kaip ir jaunas žmogus, priklauso namų stipriesiems. Bet stiprieji ir silpnieji keičiasi vietomis. Todėl rašytojui itin svarbus senatvės ir jaunystės, silpnumo ir stiprumo kontrastas. Silpnumas gėdijasi pats savęs, jaučia kaltę, kad bejėgis, kad ,,pajautos apgauna“. Stiprieji negailestingi silpnam, norinčiam kaip nors išsilaikyti, prisitaikyti, ,,prisigerinti“. Kūrinyje tiesiogiai nemoralizuojama, nemokoma, negrasinama kokia nors bausme. Stiprusis tiesiog atvedamas prie lemtingo sukrėtimo akimirkos, kai žmogaus viduje iš tiesų kažkas atsitinka, tarsi nušvinta svarbus potyris – nusikalsdamas gyvybei, neatjausdamas kito, prarandi ir savo stiprumą, teisumą – teisus lieka silpnasis.
šuns...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 818 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
3 psl., (818 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 3 psl., (818 ž.)
  • Word failas 5 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt