Referatai

Poveikio aplinkai vertinimas ir jo tikslai

9.2   (3 atsiliepimai)
Poveikio aplinkai vertinimas ir jo tikslai 1 puslapis
Poveikio aplinkai vertinimas ir jo tikslai 2 puslapis
Poveikio aplinkai vertinimas ir jo tikslai 3 puslapis
Poveikio aplinkai vertinimas ir jo tikslai 4 puslapis
Poveikio aplinkai vertinimas ir jo tikslai 5 puslapis
Poveikio aplinkai vertinimas ir jo tikslai 6 puslapis
Poveikio aplinkai vertinimas ir jo tikslai 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Pagrindiniai poveikio aplinkai vertinimo tikslai yra nustatyti, apibūdinti ir įvertinti galimą tiesioginį ir netiesioginį planuojamos ūkinės veiklos poveikį aplinkai ir užtikrinti, kad į aplinkos apsaugos aspektus bus atsižvelgta iki šios veiklos vykdymo pradžios.
Poveikio aplinkai vertinimas - tai konkrečios planuojamos ūkinės veiklos potencialaus poveikio aplinkai numatymo, apibūdinimo ir įvertinimo procesas, kurio pagrindinis tikslas yra užtikrinti, kad atsakinga institucija, priimanti sprendimą dėl veiklos leistinumo pasirinktoje vietoje, disponuotų informacija apie galimą reikšmingą tos veiklos poveikį aplinkai ir šio poveikio sumažinimo galimybes, bei būtų susipažinusi su visuomenės nuomone.
Melioracinių ir hidrotechninių įrengimų statyba gali būti daugelio neigiamų ekologinių pasekmių priežastis, nes, pakeitus upės ir upelio hidrologinį režimą, tiesiogiai paveikiama vandens aeracija, aprūpinimas deguonimi, o išardžius nusistovėjusius biologinius ir biocheminius procesus, sumažėja savaiminio apsivalymo apsivalymo galimybė. Melioracija tiesiogiai keičia vandens, oro, maisto medžiagų, šilumos ir mikrobiologinį dirvos režimą, o kartu keičiasi dirvožemis ir augalija. Šis poslinkis naudingas ekonomiškai, dėl jo didėja derlius, bet didesnis prieaugis gali sukelti ir neigiamos pasekmes. Taigi jas reikėtu iš anksto žinoti. Gerai parengus ir gerai įgyvendinus žemių melioravimo projektą, ne tik išsaugoma, bet ir praturtinama aplinka, vertinant ją rekreaciniu, estetiniu požiūriu.
Melioruojant žemes, būtina išsaugoti kiek galint daugiau želdinių. Ypač svarbu juos išsaugoti vandens telkinių apsauginėse juostose, pakelėse, sausinti nereikalinguose plotuose, eroduojamose grioviuose ir didelio paviršiaus polinkio šlaituose, taip pat stipriai eroduotuose dirvožemiuose.
Nuo nepageidautinų sausinimo reiškinių visu pirma reikia apsaugoti draustinius, gamtos paminklus, vertingus produktyvius uogynus, vaistinių augalijų bendrijas ir kitus saugotinus objektus. Tam tikslui apie saugotiną objektą paliekama nesausinama buferinė zona.
Taigi atliekant bet kokią ūkinę veiklą reikia atsižvelgti į poveikio aplinkai vertinimą, nes tik taip padarysime kraštovaizdį gražų.
Atliekant topologinio optimizavimo pagrindimą melioracijos projektuose yra vadovaujamasi nuostata, kad melioracija yra kraštovaizdžio priemonė, turinti užtikrinti visapusišką melioruojamos teritorijos sutvarkymą, įskaitant pernelyg drėgnų žemių nusausinimas, išsaugant vertingus ekologinės įvairovės objektus,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1058 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (1058 ž.)
Darbo duomenys
  • Ekologijos referatas
  • 7 psl., (1058 ž.)
  • Word failas 106 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt