Temos aktualumas. Terminas kalbos kultūra plačiau pradėtas vartoti keliasdešimt metų atgal. Kalbos kultūra galima suprasti siaurąja ir plačiąja prasme. Kalbos kultūra yra tinkamas kalbos vartojimas. Kalbos kultūra plačiąja prasme , be kalbos taisyklingumo, atipa dar kalbos etika ir estetiką. Kiekvienu konkrečiu atveju pasirenkamasir tinkamas funkcinis stilius. Taip pat yra ir komunikacinė kalbos kultūra: žmogus turi mokėti ne tik taisyklingai kalbėti, bet ir patraukti, sudominti. Kalbos kultūra ir siaurąja, ir plačiąja prasme būtina kikvienam žmogui, nes ji yra vienas svarbiausių civilizuotos šalies, išsilavinuosio žmogaus pagarbos bendraujant požymis.
Problema. Kanceliarinėje kalboje yra daug klaidų, žmonės netaisyklingai bendrauja tarpusavyje, spaudoje nėra grižtos cenzūros, televizijos laidos ir reklamos pilnos klaidų. Tai skatina žmones netaisyklingus posakius vartoti bendraujant.
Tikslas. Išanalizuoti netaisyklingus sakinius ir pasiūlyti taisyklingas formas.
Uždaviniai.
Tyrimo objektas. Fabijoniškių vidurinės mokyklos mokinio referatas ,,Narkotinės medžiagos ir jų poveikis organizmui”.
Tyrimo metodai. Literatūros analizė ir lyginimas su taisyklingomis formomis.
1. Tikriausiai todėl, kad jie neturėjo tinkamų gamtinių sąlygų išauginti narkotinius augalus, kai tuo tarpu visame pasaulyje vešėjo kanapės, aguonos, vynmedžiai, apyniai, kokamedžiai, tabakas, kaktusai, haliucinogeninių medžiagų turintys grybai ir kt. (=auginti, priešdėlio iš- nereikia vartoti, kai žodis gali būti vartojamas be priešdėlio)
Lietuvių kalbos žinynas, Kaunas, 2000, p.450
2. Šiuolaikinį skambesį narkotikų problema įgavo septintojo dešimtmečio viduryje, kai paaugliai tapo laisvanoriškais vartotojais. (=savanoriškais, nevartotinas netaisyklingas vertinys)
Lietuvių kalbos žinynas, Kaunas, 2000, p.437
3. Jų atsiribojimas nuo suaugusiųjų pasaulio ir psichologijos savitumai (dramatizavimas, troškimas pažinti tai, “kas neištirta”, amžiaus konformizmas) iššaukia mažesnį pasipriešinimą pagundai “paragauti”.(=sukelia, nevartotinas iškreiptos reikšmės žodis)
Lietuvių kalbos žinynas, Kaunas, 2000, p.441
4. Gamtoje yra daug medžiagų, kurios veikia žmogaus psichiką, narkotizuoja. Plačiausiai žinomi legalūs narkotikai – etilo alkoholis, nikotinas, o taip pat medžiagos išgaunamos iš aguonų galvučių, kanapių, kokamedžio lapų, kai kurių grybų ir t. t.(=gaunamos, priešdėlio iš- nereikia vartoti, kai žodis gali būti vartojamas be priešdėlio)
Lietuvių kalbos žinynas, Kaunas, 2000, p.450
5. Alkoholis labai keičia žmogaus elgesį, sumažėja elgesio savikontrolė, sprendimai priimami neįvertinant galimų...
Šį darbą sudaro 1014 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!