Referatai

Politinis dalyvavimas: samprata ir rūšys

9.6   (2 atsiliepimai)
Politinis dalyvavimas: samprata ir rūšys 1 puslapis
Politinis dalyvavimas: samprata ir rūšys 2 puslapis
Politinis dalyvavimas: samprata ir rūšys 3 puslapis
Politinis dalyvavimas: samprata ir rūšys 4 puslapis
Politinis dalyvavimas: samprata ir rūšys 5 puslapis
Politinis dalyvavimas: samprata ir rūšys 6 puslapis
Politinis dalyvavimas: samprata ir rūšys 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kiek eilinis pilietis gali veikti valstybėje priimamus sprendimus, kaip ir kokiomis formomis jis gali išreikšti savo pritarimą ar nepritarimą valdančiųjų veiksmams, - šiuos politikos ir individo santykio klausimus gvildeno jau senovės graikų mąstytojai bei viduramžių filosofai.
Aristotelis teigė, jog „pilietį absoliučia prasme labiausiai apibrėžia dalyvavimas teisme ir valdyme“1. Ši idėja buvo realizuota graikų demokratijoje: „graikų demokratijos vizijoje pilietis yra visavertis asmuo, kuriam politika – natūrali socialinė veikla, griežtai neatskirta nuo likusio gyvenimo, ir kuriam valdžia bei valstybė – ar veikiau polis – nėra tolimos bei svetimos nuo jo atsiskyrusios esybės. Politinis gyvenimas yra tik harmoningos asmeninės egzistencijos tęsinys“2. Nors pilietybė tuo metu buvo išskirianti, o ne priskirianti, ir daugumai suaugusių gyventojų (moterims, vergams, metekams) nebuvo suteikiama, graikų valstybėje buvo įgyvendinami svarbiausi piliečių dalyvavimo politikoje principai. Tiek demokratijos, tiek politinio dalyvavimo raidoje labai svarbus vaidmuo atiteko natūralaus įstatymo ir prigimtinių teisių sąvokoms. Pastaroji skelbė, kad visi žmonės turi tam tikras teises, kurių niekas negali atimti. Viduramžiais paplito požiūris, kad demokratija yra liaudies valdymas, patikėtas monarchui, o liaudis lieka įstatymų leidybos valdžios šaltiniu. Pastarąjį principą naujaisiais laikais detalizavo John Locke. Tapęs populiariu, naujaisiais laikais sutarties principas reiškia, jog valstybė sukuriama, kad gintų piliečių teises, ypač pagrindinių teisių triadą: teisę į gyvenimą, teisę į laisvę ir nuosavybės teisę. Teisė į gyvenimą šiame kontekste reiškia ne tik fizinį saugumą, bet ir teisę nevaržomai tvarkyti savo gyvenimą: siekti užsibrėžtų tikslų, dalyvauti politiniame gyvenime, užsiimti bet kokia veikla, nepažeidžiančia kitų žmonių teisių, pareigą paklusti tik įstatymui. Pagal sutarties doktriną, jeigu valdžia nesilaiko sutarties sąlygų, liaudis gali nutraukti kontraktą ir išsirinkti kitą valdžią.
Nėra vieno visuotinai pripažinto politinio dalyvavimo apibrėžimo. Vieni autoriai apibrėžia politinį dalyvavimą plačiau: politinis dalyvavimas – veiksmai, kuriais eiliniai bet kurios politinės sistemos nariai veikia arba bando veikti jos veiklo rezultatus,3 kiti siauriau: politinis dalyvavimas – tai visa veikla, kuria laisvai ir tikslingai užsiima piliečiai, siekdami...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1800 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (1800 ž.)
Darbo duomenys
  • Politologijos referatas
  • 7 psl., (1800 ž.)
  • Word failas 64 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt