INTEGRACIJOS SAMPRATA IR TIPAI.
Klaipėda, 2005
TURINYS
Įvadas............................................................................................3 psl.
Integracijos samprata ...................................................................4 psl.
Integracijos tipai...........................................................................4 psl.
Pirmosios mintys įkurti Europos Sąjungą....................................6 psl.
Europos integracijos priežastys....................................................7 psl.
Europos Sąjungos istorijos pradžia..............................................7 psl.
Išvados..........................................................................................9 psl.
Literatūros sąrašas.......................................................................11 psl.
ĮVADAS
Vos per pusę šimtmečio Europos Sąjunga pasiekė svarbių dalykų. Savo valstybėms narėms ji užtikrino taiką, o piliečiams – gerovę. Ji sukūrė bendrą Europos valiutą ir sienų nedalijamą bendrąją rinką, kurioje laisvai juda prekės, paslaugos, kapitalas ir žmonės. Turėjusi šešias valstybes nares, Europos Sąjunga išsiplėtė iki penkiolikos narių. Ir vos prieš metus ji į savo būrį priėmė dar dešimt naujų valstybių. Ji tapo galinga jėga prekyboje, pasaulio lydere aplinkos apsaugos srityje ir dosniausia besivystančių šalių rėmėja.
Antrojo tūkstantmečio pabaiga, palikdama praeityje tikriausiai patį niūriausią, krauju pažymėtą šimtmetį Europos istorijoje, ženklina naują pradžią, vedančią į naująjį amžių, ir suteikia vilčių, kad žemyne įsivyraus vienybė ir taika, o ne susiskaldymas ir karai. Po Antrojo pasaulinio karo žingsnis po žingsnio Europos Sąjunga kūrėsi ištisus penkis dešimtmečius.
Europos Sąjunga jau pergyveno penkis plėtimosi etapus: 1973 m., 1981 m., 1986 m., 1995 m., 2004 m. Paskutinysis plėtros etapas buvo didžiausias ir pateikęs daugiausia iššūkių tiek naujosioms narėms, tiek pačiai Europos Sąjungai. Tačiau įstojimas į Bendriją naujoms narėms dar nereiškia pastangų ir reformų pabaigos. Ir pati Europos Sąjunga, kad pasirengtų daugiau kaip dvidešimt valstybių narių vienijančiai sąjungai, turi atitinkamai keisti savo politiką, finansavimą ir galiojančias procedūras.
Europos Sąjungos sėkmę lemia unikali jos sandara ir tai, kaip ji veikia. Juk Europos Sąjunga nėra federacija kaip JAV. Ji nėra ir tiesiog vyriausybių bendradarbiavimo organizacija kaip Jungtinės Tautos. Europos Sąjungą sudarančios valstybės išlieka nepriklausomos suverenios valstybės, bet jos telkia suverenitetus, kag įgytų galią ir įtaką pasaulyje, kokios nė viena iš jų atskirai negalėtų turėti.
Pirmaisiais pokario metais Europos vienijimosi idėja nesirėmė viena politine koncepcija ar vieninteliu integracijos modeliu. Buvo svarstoma, ar kurti valstybių konfederaciją, ar federacinę valstybę. Kadangi nebuvo laikomasi išbaigto Europos modelio, priklausomai nuo situacijos, vienijimosi procesą skatino...
Šį darbą sudaro 2411 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!