EUROPOS INTEGRACIJOS PRIELAIDOS IR PAGRINDINĖS PRIEŽASTYS. EUROPOS BENDRIJŲ SUSIKŪRIMAS BEI JŲ VEIKLOS IR TARPUSAVIO SĄVEIKOS POBŪDIS. EUROPOS BENDRIJŲ EVOLIUCIJA Į EUROPOS SĄJUNGĄ. VIENINGOS EUROPOS AKTAS.
Dar prieš Europos Bendrijos įkūrimą ir jos išsivystymą į Europos Sąjungą, aptinkame nemažai bandymų sukurti suvienytą Europos valstybių bendriją. Buvo mėginama sudaryti sąjungą hegemonijos dėka. Romos imperijos plėtimęsi galime įžvegti pirmuosius bandymus sukurti vieną valstybę. 19 a. Karolis Didysis Vidurio ir Vakarų Europos dalyje įkūrė Šventosios Romos imperiją, siekdamas atgaivinti Romos imperijos struktūrą. Tačiau ir pirmuoju, ir antruoju atveju pagrindine vertybe buvo laikoma valstybė. Ir net pavieniai mastytojai – Imanuelis Kantas, Žanas Žakas Ruso, Anri Sen-Simonas, Džiuzepė Madzinis, pateikę įvairius Europos vienijimosi projektus ir stoję už glaudesnę tautų sąjungą, nepateikė jokių praktinių šių idėjų įgyvendinimo.
Po tragiškų I-ojo pasulinio karo padarinių buvo svarstoma apie taikią, savo noru tampančių narėmis ir lygiomis teisėmis gyvuojančių valstybių bendriją. 1923m. Austrijos paneuropietiško judėjimo vadovas ir pradininkas Kaudenhovas Kalergis (Coudenhove Kalergi) ragino sukurti Jungtines Europos valstijas, suvienijant visas žemyno valstybes, išskyrus Rusiją, kaip Eurazijos dalį, ir Didžiąją Britaniją, turinčią valdų visame pasaulyje, kaip sėkmingus pavyzdžius nurodydamas Šveicarijos sąjungos paskelbimą 1848m., Vokietijos imperijos įkūrimą 1871m. ir Jungtinių Amerikos Valstijų nepriklausomybės paskelbimą 1776m. 1929m. rugsėjo 5 d. Ženevoje, Tautų Sąjungos asamblėjoje, Prancūzijos užsienio reikalų ministras Aristidas Brianas (Aristide Briand), palaikomas vokiečių kolegos Gustavo Štresemano (Gustav Stresemann) pasiūlė Tautų Sąjungoje sudaryti Europos valstybių konfedreraciją, benradarbiausiančią politikos bei ūkio sferose, tačiau tuo buvo siekiama tik stipresnio Europos vastybių bendradarbiavimo, nepažeidžiant jų nacionalinio suverniteto. Šiai įdėjai nepitarė Tautų Sąjunga bei taikiam vienijimuisi sutrukdė Vokietijoje įsigalėjęs fašizmas ir tuomet vyravusos nacionalizmo ir imperializmo apraiškos. Tik po Europą nuniokojusio II-ojo pasaulinio karo buvo suvoktas nuolatinio tautų tarpusavio varžymosi beprasmiškumas ir būtinybė pradėti Europos integraciją.
Šio darbo tikslas – atskleisti Europos valstybių integracijos priežastis ir prielaidas, sudariusias sąlygas susikurti Europos organizacijoms, apžvelgti Europos bendrijų susikūrimo eigą, tikslus bei jų tarpusavio sąveiką,...
Šį darbą sudaro 4177 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!