1)Ideologija – mokslas apie idėjas. XVIII a. pr. R. de Šatabrianas pirmas pavartojo šį terminą. XIX a. jis įsitvirtino Markso dėka.
Ž. Aren teigia: ideologija pretenduoja paaiškinti istoriją. Ja bandoma aiškinti visuomenės raidos dėsnius. Tai pažiūros apie politinį, socialinį ir ekonominį žmonių gyvenimą.
Ideologija išreiškia skirtingų socialinių grupių interesus ir yra adresuojama saviškiams. Ideologijos dalimi yra ir konkrečios bendros priemonės kaip pasiekti tikslus, kurie propaguojami. Politinių partijų programose numatomi konkretūs tikslai ir priemonės tikslams ir vertybėms siekti. Priemonės gali keistis.
2)Politinės doktrinos – ši sąvoka sinonimiška ideologijai. Doktrinų siekiai: supažindinti žmones su savo idėjomis, pritraukti į save. Kiekviena doktrina pabrėžia, kad ji nėra baigtinė.
*simboliai (rodo ryšį su visuomene ir tikrove).
3)Liberalizmas (liberalis – laisvas) .”Laisvė, lygybė, brolybė”. Tai viena pirmų doktrinų, ji atsirado XVII a. Atsiradimo aplinkybės: XVI – XVII a. pr. Prasideda perėjimas iš feodalizmo į kapitalizmą. Nuo amatų prie pramoninės gamybos. Kito socialiniai ir politiniai dalykai: iškyla buržuazija ir labai greitai jos rankose yra visa ekonomika. Prasideda konfliktai tarp feodalų ir buržuazijos. Buržuazija valdė ekonomiką, bet neturėjo valdžios. Iš to kilo liberalizmas. Kapitalizmas negali egzistuoti be darbininkų. Jo pradžioje darbininkų išnaudojimas buvo be apribojimų. Darbininkai buvo beteisiai. Feodalai siekė išlaikyti valdžią. Buržua – laisvai veikti, dalyvauti valdžioje. Pradinėj kapitalizmo stadijoj kapitalistai pripažino, kad valdžia turi būti renkama tik turtingųjų. Darbininkų reikalavimai atsirado daug vėliau – XIX a., kai randasi socializmas.
4)Liberalizmas Vokietijoje: atsirado XIX a. Pagrindinis reikalavimas – tautinis susivienijimas. Reikalaujama ir savosios ekonomikos apsaugos. Prancūzijoje taip pat buvo šis reikalavimas.
5)Anglijoje buvo klasikinis liberalizmas. Reikalauta ekonominio veikimo laisvės ir tarptautiniu mastu. Politinių laisvių reikalavimai (XII a.) Religinės laisvės reikalavimas anglikonų bažnyčioje – savotiška reformacija. Suformuojamas utilitarizmo (naudos) principas.
Po Antrojo pasaulinio karo įvyko dideli pokyčiai. Požiūris į tarptautinius santykius: palikti apsisprendimą žmonėms gyventi taip, kaip jie nori.
6)Prancūzijoje vienas pirmųjų liberalizmo pradininkų buvo A. Monkretjienas. Jo knygoje Politinės ekonomikos traktatai (1615m.) siūloma globoti nacionalinę pramonę...
Šį darbą sudaro 6207 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!