Interpretacijos

Poetinės kūrybos prigimtis A. Baranausko "Giesmėje"

9.2   (3 atsiliepimai)
Poetinės kūrybos prigimtis A. Baranausko "Giesmėje" 1 puslapis
Poetinės kūrybos prigimtis A. Baranausko "Giesmėje" 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Visų pirma turbūt reikėtų pradėti kūrinio pavadinimo. „Giesmė“ – neapibrėžtas, bet XIX a poezijoje gan dažnas terminas. Pats Baranauskas giesmėmis vadino ir Mickevičiaus „Poną Tadą“, ir Kraševskio „Vitolio raudą“, ir savąjį „Anykščių šilelį“. Terminą giemė į literatūrą įvedė dar Mažvydas, taip apibūdindamas eiliuotus tikybinius tekstus. Strazdas giesmes išskyrė į svietiškas ir šventas. Giesmėmis vadintos ir liaudies dainos.
Šiuo atveju pavadinimas yra nuoroda ne tik į žanrą, bet ir į kūrinio temą. Baranauskas bando filosofiškai aiškinti giesmės, t.y. kūrybos, prigimtį ir esmę. Savo svarstymus pradeda retoriniais klausimais: „Kas tu esi, giesme?“, „Kame glūdi tavo galia?“, ir, prieš atsakydamas į juos, atskleidžia savo požiūrį: „...galia, kuri pagauna sielas,/ pavergia jausmus ir slaptinga jėga/ palyti dvasią,– o audros ir debesys / ištirpsta skaisčioje vidudienio mėlynėje,/ jog net širdžiai ramu, gera, miela“. Taigi nuo pat pirmųjų eilučių Baranauskas apie kūrybą kalba aistringai, netgi su tam tikra euforija, ją apibūdina kaip jėgą, gebančią nuskaidrinti sielą ir teikiančią džiaugsmą kasdienybėje.
Kūrybos prigimties bei esmės klausimus Baranauskas nagrinėja remdamasis teologija. Kūrybą jis teigia esant sakralia: „Tu iš Dangaus ateini ir kaip Dangus šventa. / Tavim alsuoja dvasios, šventieji Angelai, / Tavo galia atgaivina tikinčiuosius žemėje, / Nuramdo kančias, palengvina nedalią, / Išvaduoja iš žemė rūpesčių ir vilioja į dangų“. Kūrybos prigimtis ir esmė dieviškos ir stebuklingos: Tu valdai net laukinius žvėris,/ Tavo skambesys plėšrūnus paverčia romiais.“ Kūryba – galingiausia žmogaus ir pasaulio harmonijos priežastis ir šaltinis: „Tavo kerai skaidrina visą pasaulį / Ir dangaus sferose kuria harmoniją, / Sklinda su šviesiais aušrinės spinduliais, / Dabina kalnus, laukus, girias“. Tačiau nors šie stebuklai ir...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 682 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (682 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos interpretacija
  • 2 psl., (682 ž.)
  • Word failas 30 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią interpretaciją

www.nemoku.lt Panašūs darbai

A. Baranauskas "Anykščių šilelis". Gamtos grožio apdainavimas A. Baranausko poemoje "Anykščių šilelis"

A. Baranauskas "Anykščių šilelis". Gamtos grožio apdainavimas A. Baranausko poemoje "Anykščių šilelis" Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Istorinių aplinkybių įtaka kūrybos laisvei (S. Nėris; V. Mykolaitis- Putinas; B. Sruoga; A. Škėma)

Istorinių aplinkybių įtaka kūrybos laisvei (S. Nėris; V. Mykolaitis- Putinas; B. Sruoga; A. Škėma) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

S. Rachmaninovo ir A. Skrebino kūrybos palyginimas

S. Rachmaninovo ir A. Skrebino kūrybos palyginimas Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

XIX a. antroji pusė - A. Baranausko gyvenamasis laikotarpis

XIX a. antroji pusė - A. Baranausko gyvenamasis laikotarpis Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt