1 Pav. Gyventojų dalyvavimas pilietinėse veiklose, proc. 15
2 Pav. Pilietinio aktyvumo indekso vidurkiai pagal socialines demografines charakteristikas 17
ĮVADAS
Piliečių dalyvavimo sprendimų priėmimo procese sąvoka šiuo metu tampa vis populiaresnė. Ir tai suprantama, nes kiekviena gilias demokratijos šaknis turinti valstybė supranta, kad piliečių angažavimasis demokratinėms vertybėms, pilietinių pareigų suvokimas, visuomenės narių įtraukimas į politinius procesus yra demokratinės visuomenės varomoji jėga, jie skatina ir šalies stabilumą. Todėl kiekvienoje šalyje šis procesas įvairiais būdais skatinamas (Vidaus reikalų ministerijos leidinys, 2005, p. 6).
Lietuvai šis procesas taip pat aktualus jau nuo šalies nepriklausomybės atkūrimo 1990 metais, kuriuos galima laikyti ir Lietuvos vietos demokratijos vystymosi atskaitos tašku (Vidaus reikalų ministerijos leidinys, 2005, p. 6). Lietuvoje pasikeitus santvarkai politinį gyvenimą sudaro daugybė politinių procesų ir reiškinių kaip rinkimai, referendumai, piketai, susirinkimai, peticijos, kuriuos lemia politiniai, ekonominiai, teisiniai ir socialiniai veiksniai (Stračinskienė L., p. 1).
Šiame referate apžvelgsiu piliečių galimybes dalyvauti viešajame sektoriuje priimant sprendimus. Dalyvavimo kultūra laikoma viena iš esminių politinės kultūros elementų. Piliečių dalyvavimas sprendimų priėmimo procese liudija apie visuomenės aktyvumą, piliečių interesų atspindėjimą priimtuose sprendimuose, sprendimų priėmimo efektyvumą ir reikalingumą, skatina pasitikėjimą valstybės ir savivaldybės institucijomis, formuoja pilietinę atsakomybę, kuri pasireiškia kiekvieno piliečio asmeninio dalyvavimo visuomenės svarbos suvokimu (Stračinskienė L., p. 1).
Taigi, šio darbo tikslas yra aptarti piliečių dalyvavimo galimybes priimant sprendimus viešajame sektoriuje.
Darbo uždaviniai:
1. Aptarti kokie teisės aktai numato piliečių dalyvavimo galimybes;
2. Supažindinti su tiesioginiais ir netiesioginiais sprendimų būdais;
3. Aptarti naujas piliečių dalyvavimo viešajame sektoriuje formas;
4. Pateikti empirinius duomenis susijusius su analizuojama teorija.
Metodologija: literatūrinų šaltinių analizė.
1. Teisinės galimybės
Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos, kurios Lietuva įsipareigojo laikytis, 21 str. nurodoma, kad kiekvienas žmogus turi teisę dalyvauti valdant savo šalį tiek tiesiogiai, tiek per laisvai išrinktus atstovus. Kiekvienas žmogus turi teisę lygybės sąlygomis stoti į savo šalies valstybinę tarnybą. Liaudies valia yra valstybinės valdžios pagrindas. Ši valia turi būti išreiškiama teisinguose rinkimuose, kurie turi vykti periodiškai, esant visuotinei ir...
Šį darbą sudaro 4497 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!