Referatai

Pasipriešinimas lietuviškos spaudos draudimui 1864-1904 m.

9.6   (2 atsiliepimai)
Pasipriešinimas lietuviškos spaudos draudimui 1864-1904 m. 1 puslapis
Pasipriešinimas lietuviškos spaudos draudimui 1864-1904 m. 2 puslapis
Pasipriešinimas lietuviškos spaudos draudimui 1864-1904 m. 3 puslapis
Pasipriešinimas lietuviškos spaudos draudimui 1864-1904 m. 4 puslapis
Pasipriešinimas lietuviškos spaudos draudimui 1864-1904 m. 5 puslapis
Pasipriešinimas lietuviškos spaudos draudimui 1864-1904 m. 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Pasipriešinimas lietuviškos spaudos draudimui 1864-1904 m. , ką tuo metu turėjo Lietuva? , kodėl gi Rusijos imperija panaikino spaudos draudimą?

Ištrauka

Pasipriešinimas lietuviškos spaudos draudimui 1864_1904 m.
Šįmet sukanka 100 metų nuo lietuviškos spaudos draudimo panaikinimo arba šimtas keturiasdešimt metų nuo spaudos draudimo pradžios. Ką reiškia lietuviškos spaudos draudimas Lietuvos, lietuvių tautos ir mūsų valstybės, Europos civilizacijos istorijoje? Atsakymą galima rasti tik susipažinus su pagrindiniais tos epochos komponentais.
Turime turtingą spaudos draudimo istorijos istoriografiją, kuri plačiai įvertino tą laikotarpį. Šiame pranešime apsistosiu ties bendriausiais Rusijos imperijos represijų sukeltais lietuvių tautos pasipriešinimo veiksmais.
Pagal Muravjovo, paskui Kaufmano ir Rusijos imperijos vidaus reikalų ministro Valujevo aplinkraščius 1864_1865 metais buvo uždrausta spausdinti pradžioje lietuviškus elementorius, o netrukus leisti lietuviškus leidinius lotyniškais rašmenimis Lietuvoje ir visoje Rusijos imperijoje. Oficialiai leista spausdinti tik kirilica. Po maždaug 7 metų buvo uždrausti ir lietuviški raštai gotiškomis raidėmis. Buvo draudžiama spausdinti ir, kas svarbiausia, įvežti iš užsienio lietuviškus leidinius lotyniškomis raidėmis. Šito aplinkraščio įgyvendinimui Rusijos imperija turėjo viską _ vyriausybę, kariuomenę, finansų, žandarmeriją, policiją ir gausią imperijos aukščiausiai valdžiai ištikimą biurokratiją. Spaudos draudimo tikslas buvo surusinti lietuvių tautą, patraukti ją į stačiatikystę, pasinaudojus raidynu nukirsti ilgaamžius lietuvių ryšius su Vakarų Europos kultūra ir civilizacija.
Lietuva buvo administraciškai suskaldyta į Vilniaus ir Varšuvos generalgubernijas, Suvalkų, Gardino, Kauno ir Vilniaus gubernijas. Nebuvo jokio lietuvius vienijančio centro. Taip išsklaidytą mūsų tautą užtiko minėtos Rusijos imperijos represijos. Tai laikotarpis, kai dar masiškai buvo tremiama už dalyvavimą 1863 metų sukilime. Žmonės buvo priblokšti ir atrodė, kad niekas nepakels galvos ar nepajudins piršto, kad pasipriešintų Rusijos imperijos valdžios represijoms, nukreiptoms prieš lietuvių kalbą, lietuvišką raštą. Deja _ ne. Per ilgą 40 metų spaudos draudimo laikotarpį susidarė neįveikiamas lietuvių pasipriešinimo trikampis: lietuvių inteligentija, rašiusi, ruošusi lietuviškus leidinius, Mažosios Lietuvos _ Ragainės, Tilžės, Bitėnų spaustuvės, priklaususios Otto Mauderodei, Johanui Schoenkei, Johanui Reylenderiui, Martynui Jankui, Karlui Albregsui ir Ko, Juliui Siebertui, Ensiui Jogamastui, kurios buvo pajėgios spausdinti, leisti lietuviškus leidinius. Jos pakeitė sunaikintą lietuviškos literatūros leidimo židinį Vilniuje. Ir trečia _ knygnešiai,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1520 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (1520 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos referatas
  • 6 psl., (1520 ž.)
  • Word failas 69 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt