Pradėkime nuo Vydūno. Kas gi tas Vydūnas? Vydūnas yra tik slapyvardis, tikrasis šio žymaus žmogaus vardas – Vilhelmas Storosta, kuris yra žinomas tarpukario Lietuvos rašytojas ir filosofas, nepailstantis kovotojas už lietuvių teises ir kalbą Mažojoje Lietuvoje. 1895 m. jis įkūrė Tilžės lietuvių giedotojų draugiją, leido ir redagavo žurnalus bei laikraščius, juose kėlė filosofines žmogaus būties problemas, aiškino žmogiškumo esmę, pagrįstą savimone bei intuicija, jautrumu gėriui ir grožiui. Savo filosofinėmis nuostatomis vadovavosi ir kultūrinėje veikloje, pagal jas kūrė savitą pasyvaus pasipriešinimo germanizacijai taktiką. Vydūnas sukūrė dramos veikalų, kurie buvo statomi Lietuvos teatruose. Artimiausioje aplinkoje jo vardas įprasminimas mokyklos pavadinime – mūsų bei Klaipėdos Vydūno gimnazijų, Kintų Vydūno Kultūros Centre ir taip pat Vydūnas buvo pavaizduotas ant 200 Lt banknoto už ankščiau paminėtus nuopelnus Lietuvai.
Mūsų mokykloje Vydūnas įprasminamas Vydūno savaitės renginiuose. Jos metu vykdoma veikla mokinių, pasirinkusių šią savaitę kaip metinį projektą. 2015 m. per šią savaitę buvo vykdoma tokia veikla: pirmadienį asamblėjos metu vyko Vydūno gimnazijos choro pasirodymas, Kintų Vydūno kultūros centro direktorės Ritos Tarvydienės kalba apie Vydūną, interaktyvi pamoka iš Kauno miesto muziejaus „Aš – XXI amžiaus knygnešys“, antradienį – sportinių estafečių rungtynės, sveikų užkandžių valgymas, Vydūno kvėpavimo pratybos, jogos pamoka, žolininko, liaudies medicinos eksperto, LSMU dėstytojo Virgilijaus Skirkevičiaus paskaita apie sveikatą, trečiadienį – Vydūno gimnazijos atkūrėjo Jono Jatauto paskaita „Filosofas apie filosofą Vydūną filosofiškai“, skaitovų, oratorių kūrėjų ir atlikėjų popietė, ketvirtadienį – paskaita „Vydūno filosofijos bruožai gimnazijoje“, biologijos viktorina, Vydūno diktantas, atvirų durų diena, penktadienį – konkursas apie Vydūną. Visą savaitę buvo eksponuojama nuotraukų paroda „Vydūniškos rankos“, piešinių paroda „Vydūno citatos“, nuotraukų paroda „Vydūno gyvenimo akimirkos“, projektas „Mano mažoji palangė“. Štai šios visos veiklos skatina vydūniškos dvasios formavimąsi, kurią Vydūnas paaiškindamas teigia, kad „žmogus – tarsi mikrokosmosas, turintis pasaulį savyje ir esantis pasaulyje. Žmogus, kuris nemąsto apie gyvybės ir gyvenimo paslaptis, iš tikrųjų tebemiega ir sapnuoja, nors kad ir...
Šį darbą sudaro 984 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!