Laisvos rinkos principai pastaraisiais metais vis labiau įsitvirtina Lietuvoje ir kitose postsocialistinėse šalyse. Būtent ji, laisvoji rinka, yra vienintelė alternatyva socializmui tiek ekonominiu, tiek moraliniu aspektu. Pabandę visą įvairovę socializmo dovanotų "gėrybių", žmonės natūraliai linkę simpatizuoti laisvos rinkos idėjoms. Tiek teorija, tiek praktika įrodo, jog ekonomiškai labiausiai klesti šalys, sumažinusios valdžios galias, o reguliavimą ir vadovavimą grąžinusios rinkai.
Pasaulio prekybos organizacijos pagrindinis tikslas – kurti laisvus tarptautinius ekonominius santykius, naudojant rinkos ekonomikos privalumus. Tapusi PPO nare, Lietuva žengė reikšmingą žingsnį integruojantis į pasaulio ekonomiką. Dėl narystės PPO pasigirsta daugybė prieštaringų nuomonių, ir nors tarptautinė prekyba ir globalizacija iš tiesų slepia nemažai rizikos, tačiau kartu suteikia ir daug galimybių, kurias būtina peržvelgti, norint įvertinti, ar narystė PPO iš tikro naudinga.
Darbo pradžioje pateikiamas glaustas ekonominės integracijos apibūdinimas ir nusakoma jos svarba šalies ekonominiam vystymuisi.
Kadangi sunku kalbėti apie valstybės narystės PPO galimybes bei suvaržymus, neišnagrinėjus pačios organizacijos struktūros ir veiklos principų, būtina bent jau nusakyti juos bendrais bruožais. Skyriuje apie Pasaulio prekybos organizaciją trumpai aprašomas PPO atsiradimas, pateikiama bendra teisinė PPO charakteristika ir supažindinama su pagrindiniais tarptautinės prekybos sistemos principais.
Kitame, pagrindiniame, skyriuje kalbama apie Lietuvos stojimą į PPO ir narystę joje. Pirmiausia bendrai aprašomas stojimo procesas ir jo metu išryškėję nesuderinamumai su tam tikromis PPO nuostatomis, nes į nesutarimų priežastis taip pat svarbu atkreipti dėmesį tolesniuose santykiuose su organizacija. Po to trumpai apžvelgiami bendri Lietuvos užsienio vystymosi aspektai, iki stojimo į PPO vyravusios tendencijos, susijusios su sudėtinga ekonomine padėtimi, bei Vyriausybės sprendimai, nukreipę Lietuvą link derybų dėl narystės šioje organizacijoje.
Poskyris apie narystę PPO susideda iš smulkesnių dalių, kuriose kalbama apie Lietuvos, jau kaip PPO narės, dalyvavimą daugiašalėse derybose, siekiant atstovauti šalies ekonominius interesus pasaulinėje arenoje, derybas su Rusija, Ukraina, kovojant dėl palankesnių sąlygų rinkų atvėrimui. Taip pat aptariami tiek Lietuvos įsipareigojimai laikytis GATT taisyklių, tiek valstybei suteikiamos teisės taikyti tam tikras priemones, siekiant apsaugoti...
Šį darbą sudaro 7089 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!